Upadek Hyperiona

Upadek Hyperiona
Upadek Hyperiona
Wkrótce film!
Autor: Dan Simmons
Hyperion i Zagłada Hyperiona uznane zostały za wydarzenia lat 90
i są porównywane z Diuną Franka Herberta
Data wydania – 27 czerwca 2008
 
 
PATRONAT: Wirtualna Polska, Katedra, Polter, Premium Club.pl, Korba.pl, iThink, Gram.pl
 
O książce:
Nowe, poprawione, wydanie najsłynniejszej powieści fantastycznej wszechczasów ukazuje się 27 czerwca 2008 r.. Hyperion Dana Simmonsa ukazuje się w twardej oprawie w wydawnictwie Mag. Hyperion został nagrodzony HUGO w 1990 r. oraz otrzymał nagrodę miesięcznika LOCUS.
W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona jednak, być może, metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów będzie mógł przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.
Nazwa powieści jak i pomysł został przez Simmonsa zaczerpnięty z twórczości wybitnego poety angielskiego romantyzmu, Johna Keatsa. Również w hołdzie dla poety Simmons umieścił w swojej opowieści postać na nowo odrodzonego poety.
Intruzi atakują Hegemonię, niszcząc kolejne planety. Ludzkość walczy już nie o zwycięstwo, lecz o przetrwanie. Na Hyperionie pielgrzymi docierają do Grobowców Czasu, gdzie przekonują się, że prawdziwym przeciwnikiem ludzkości są digitalne istoty stworzone w odległej przeszłości przez informatyczne bóstwo. Teraz wytworzyły własną osobowość i dysponują niewyobrażalną potęgą, zdolną dokonać gigantycznych zniszczeń…
Dan Simmons to jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich pisarzy SF nazywany odnowicielem SF.

O autorze:
Dan Simmons (ur. 4 kwietnia 1948 w Peoria w stanie Illinois) to amerykański pisarz science fiction. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. Nagrody Hugo i Nagrody Locusa w 1990 r. za powieść Hyperion). Stopnie naukowe zdobywał w Webash College – licencjat oraz na Uniwersytecie Waszyngtona w St. Louis – stopień magistra w dziedzinie pedagogiki. Od tego czasu, czyli roku 1971, przez kolejne 18 lat pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej.
Simmons należy do nielicznego grona pisarzy, którzy nie trzymają się jednego ściśle określonego nurtu literackiego, lecz z równą swobodą piszą zarówno książki science fiction, horrory, fantasy, kryminały, jak i powieści historyczne.

Już wkrótce pojawi się ekranizacja filmowa dylogii Hyperion. Obraz powstanie dla Warner Bros., a jego producentem jest Graham King , producent m.in. „Aviatora” i „Infiltracji”.
 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.