Nawigator turystyczny "Okolice Trójmiasta"

Nawigator turystyczny "Okolice Trójmiasta"
OKOLICE TRÓJMIASTA. WYBRZEŻE, KASZUBY, ŻUŁAWY
Nawigator turystyczny

W połowie maja w sprzedaży znajdzie się przewodnik „Okolice Trójmiasta. Wybrzeże, Kaszuby, Żuławy” – kolejny z serii nawigatorów turystycznych po regionach. Nawigator podpowiada jak ciekawie spędzić wolny czas, co warto zobaczyć i gdzie pójść. Publikacja ta z pewnością zainteresuje nie tylko turystów, ale i mieszkańców nadmorskich miast.

 
 
 
Nawigator zawiera kilkanaście propozycji wycieczek po Trójmieście i okolicach: od krótkich kilkugodzinnych wędrówek, przez całodniowe wyprawy, po długie eskapady. Lubiącym leniuchowanie wskaże najpiękniejsze słoneczne plaże i miejsca do opalania. Informacje praktyczne pomogą znaleźć odpowiedni nocleg na trasie wycieczek i miejsce, gdzie można zjeść smaczny obiad.

Trójmiasto to doskonała „baza wypadowa” do dalszych wycieczek po Wybrzeżu. Nawigator podpowiada jak ciekawie spędzić wolny czas, co warto zobaczyć i gdzie pójść. Publikacja ta z pewnością zainteresuje nie tylko turystów, ale
i mieszkańców nadmorskich miast.

W czasie wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów każdy z nas szuka miejsc wyjątkowych – ciekawych, pełnych uroku, pozwalających wypocząć. W Trójmieście i jego okolicach jest ich naprawdę wiele – warto przyjrzeć się arcydziełom z bursztynu na ulicy Mariackiej w Gdańsku, przejść się po sopockim molo, zwiedzić statek-muzeum
„Dar Pomorza” w gdyńskim porcie, zobaczyć pałac w Krokowej przypominający dwór obronny, wspiąć się na wieżę widokową na Wieżycy lub na ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, pożeglować na Jeziorze Charzykowskim, zwiedzić imponujące krzyżackie warownie w Gniewie, Kwidzynie, Radzyniu Chełmińskim i Malborku, odpocząć na szerokich, piaszczystych plażach Mierzei Wiślanej.

W nawigatorze m.in.:
•    11 propozycji wycieczek z mapami w skali 1:200 000
i 1:250 000 od Darłowa po Mierzeję Wiślaną, od Jastrzębiej Góry po Chełmno i Chojnice
•    szczegółowy plan Głównego Miasta w Gdańsku w skali 1:8000, z zaznaczonymi zabytkami, miejscami noclegowymi i gastronomią
•    mapy i plany miast, zamków, parków narodowych, Kanału Ostródzko-Elbląskiego itp.
• kilkaset opisów zabytków, atrakcji przyrodniczych, miejsc dla dzieci i imprez cyklicznych
•    mapa przeglądowa w skali 1:500 000
•    ponad 100 fotografii ze wszystkich zakątków regionu
• informacje praktyczne: adresy i telefony restauracji oraz hoteli, moteli, pensjonatów, schronisk wraz z kategoriami cenowymi, muzea i inne miejsca przeznaczone do zwiedzania (godziny otwarcia, ceny biletów itp.)

W serii nawigatorów turystycznych po regionach ukazały się również ,,Okolice Warszawy. Dwie godziny z miasta”, „Okolice Krakowa. Jura, Tatry”, a wkrótce do sprzedaży trafią ,,Okolice Wrocławia. Kotlina Kłodzka, Karkonosze”.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.