Atlas osobliwości kulinarnych

Przegląd

“Atlas osobliwości kulinarnych”, książka napisana przez ten sam wiecznie ciekawy świata zespół, który stworzył Atlas osobliwości, zaprasza na bankiet złożony z niezwykłości. Jesteście gotowi na piwo warzone z mgły w Chile? Na sardyński makaron zwany nićmi Boga? Jest to jednak o wiele więcej niż ledwie menu kuriozalnych przysmaków i zaskakujących dań. Ta przygotowana z rozmachem książka pokazuje, że nasze życie koncentruje się wokół spraw dotyczących jedzenia. Dotyka historii – na przykład opowiadając o sieci wytwórni sosu rybnego w starożytnym Rzymie. Mówi o kulturze – wyobraźcie sobie 4 miliony kobiet, które spotykają się w jednym miejscu, żeby przyrządzić pudding ryżowy. Zaprasza na wyprawę – choćby i na świętą chińską górę Hua Szan, żeby na jej szczycie napić się herbaty. A to dopiero początek…

 

“Atlas osobliwości kulinarnych” jest jak fenomenalny wieloskładnikowy tapas – pożywny, ale dający się pogryzać po trosze, i pełen niespodzianek.
Tom Colicchio, kucharz i aktywista

“Lektura obowiązkowa dla wszystkich jedzących.”
Dan Barber, kucharz i autor “The Third Plate”

“Niezwykły festiwal różnorodności – prezentacja wielu fascynujących sposobów, które ludzkość wymyśliła po to, żeby się najeść.”
José Andrés, kucharz, restaurator i założyciel fundacji World Central Kitchen

“Ten wyborny przewodnik zatrzymał mnie przy stole od śniadania aż do kolacji.”
Kyle MacLachlan, aktor i producent win

SMAKUJ ŚWIAT!

Tagi: Sonia Draga