Zapoluj bezkrwawo na 200 gatunków ptaktów z nowym atlasem Pascala

Zapoluj bezkrwawo na 200 gatunków ptaktów z nowym atlasem Pascala
ZAPOLUJ BEZKRWAWO NA 200 GATUNKÓW PTAKÓW Z NOWYM ATLASEM PASCALA
Miłośnicy ptaków na wiosenne punkty obserwacyjne już mogą wybrać się z nowym „Atlasem ptaków” przygotowanym przez Wydawnictwo Pascal. Obcowanie z dziką przyrodą to coraz modniejsze hobby. Lektura nowości Pascala sprawi, obserwowane ptaki nie będą miały przed nami tajemnic.

Najnowsza propozycja Pascala jest skierowana do osób, które kochają przyrodę a w szczególności naszych skrzydlatych przyjaciół. Korzystanie z atlasu może stać się początkiem pięknej przyrodniczej pasji – obserwacji ptaków. „Atlas ptaków” z pewnością zainteresuje miłośników i  obserwatorów przyrody, uczniów, studentów i nauczycieli. Jest to kolejny tytuł w serii książek edukacyjnych Pascala. W serii atlasów do tej pory pokazały się: „Atlas minerałów i skał”, „Atlas nieba”, „Atlas zwierząt”, Atlas roślin” i „Atlas grzybów”. 

Książka pozwala poszerzyć wiedzę o ptasich gatunkach. Dzięki zgromadzonym informacjom z łatwością rozpoznamy ptaki śpiewające tuż za naszymi oknami oraz te, które można spotkać podczas weekendowych spacerów po łąkach czy lasach. Zabierając ze sobą to ptasie kompendium wiedzy na wędrówki po parkach krajobrazowych, zobaczymy więcej niż dotychczas. Atlas jest doskonałym przewodnikiem dla wszystkich, początkujących i zaawansowanych obserwatorów ptaków. Atlas pomoże rodzicom odpowiedzieć na pytania swoich pociech – Co to za ptaszek?

„Atlas ptaków” zawiera opisy 200 gatunków ptaków oraz niemal 300 zdjęć i rysunków. Omawia takie zagadnienia, jak: budowa anatomiczna i przystosowanie do lotu, upierzenie, przystosowanie do środowiska, głosy, pożywienie, siedliska, wędrówki, gniazdowanie. Opisuje zasady obserwacji ptaków w sezonie lęgowym oraz w czasie wędrówek i zimowania, jak też najcenniejsze ostoje ptasie wraz z najciekawszymi lub najliczniejszymi dla nich gatunkami ptaków. Atlas kończą  indeksy łaciński i polski, prezentacja stron internetowych i opis  centrali ornitologicznych.

„Atlas ptaków” cechuje wysoki poziom merytoryczny. Jego autorem jest Marcin Karetta, współpracownik Zakładu Ekologii Ptaków we Wrocławiu, Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Instytutu Biologii Środowiskowej w Krakowie, wiceprezes Związku Polskich Fotografów Przyrody i od lat aktywny obserwator ptaków.  
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.