Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
  • 10 września internetowa encyklopedia Wikipedia zanotowała kolejny sukces w swojej działalności. Jeden z użytkowników stworzył dwumilionowy artykuł w angielskiej wersji serwisu. Od 2001 roku (premiera Wiki) ponad 100 tysięcy zarejestrowanych użytkowników wykonało co najmniej dziesięć wpisów do każdego z artykułów. Do tej pory w internetowej encyklopedii ukazało się już ponad 8 milionów artykułów. Wikipedia zajmuje szóste miejsce pod względem najpopularniejszych stron internetowych na świecie. Wyprzedziły ją tylko Google, Microsoft, Yahoo, Time Warner oraz eBay.
 
  • Wydawnictwo Doubleday sprzedało prawa do swojej sztandarowej serii „Anchor Bible Series” Wydanwictwu Uniwersytetu w Yale. W skład serii wchodzi m.in. 115 reportaży bibilijych, słowniki i wiele innych prac naukowych związanych dot. biblii. Yale University Press planuje wydać publikacje w ramach nowej serii „Anchor Yale Bible”, w 2008 roku.
 
  • Financial Times ogłosił listę sześciu finalistów do prestiżowej nagrody „Business Book of the Year” – przyznawanej za najlepsza książkę biznesową ubiegłego roku. Na liście znajdują się: Alan Greenspan’s „The Age of Turbulence”, Nassim Nicholas Taleb „The Black Swan”, Philippe Legrain „Immigrants”, William D. Cohan „The Last Tycoons”, Don Tapscott i Anthony D. Williams „Wikinomics”, Iain Carson i Vijay V. Vaitheeswaran „Zoom”. Zwycięzcę zostanie ogłoszony 25 listopada w Londynie. W nagrodę otrzyma 30 000 funtów.
 
  • Dyrektor Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem Juergen Boos opowiedział się za większym upolitycznieniem tego największego na świecie spotkania księgarzy i czytelników. Jego zdaniem frankfurckie targi powinny stać się miejscem debat politycznych i nie bać się nawet ostrych sporów. Organizowane po raz 59. targi odbędą się w tym roku w dniach 10-14 października. Do metropolii nad Menem przyjedzie 7300 wystawców z 110 krajów. Honorowym gościem imprezy jest tym razem literatura Katalonii, najbogatszego regionu Hiszpanii, mającego własny język i bogatą tradycję. W programie przewidziano spotkania ze 130 katalońskimi pisarzami oraz liczne koncerty i wystawy. Z Polski udział zapowiedziało 33 wystawców.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.