Wydawnictwo Drzewo Babel – podsumowanie roku 2006

Wydawnictwo Drzewo Babel – podsumowanie roku 2006
Wydawnictwo Drzewo Babel powstało 22 maja 1995 roku. Oficynę założyła Basia Stępień z przyjaciółką Joanną Jaczyńską. Pierwszą opublikowaną książką był Alchemik Paula Coelho. Na nazwę Drzewo Babel składają się dwa symbole: sięgających głęboko korzeni i wielokulturowości. W 2001 r. Joanna Jaczyńska odeszła z wydawnictwa i przeniosła się do Nowego Jorku. Właścicielką wydawnictwa jest Basia Stępień.

 
Od 1 maja 2006 roku wyłącznym dystrybutorem tytułów oficyny jest Firma Księgarska Jacek Olesiejuk.
 
W 2006 roku Wydawnictwo Drzewo Babel osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 2,18 mln zł, co daje 57,7% spadek w stosunku do roku 2005.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała dwie nowości (“Prorok” Khalila Gibrana oraz “Listy miłosne Proroka” w wyborze i adaptacji Paula Coelho i Liezi. Prawdziwa Księga Pustki) oraz dodruki wszystkich książek Paula Coelho. Łącznie sprzedano 135 447 egzemplarzy książek.
 
W 2007 roku Drzewo Babel zamierza wydać:
  • Jan Potocki. Daleka podróż, Aleksandra Kroh – styczeń 2007
  • Czarownica z Portobello, Paulo Coelho – 19 maja 2007 (premiera odbędzie się na 52. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie)
  • Jędza w domu, Cathi Hanauer
  • Koniec pieśni, Galsan Tschinag
  • Murzyni we Florencji, Vedrana Rudan
  • dodruki książek Paula Coelho   

 

Kategorie: Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.