Wydawnictwo Mag w 2006 roku

Wydawnictwo Mag w 2006 roku
Wydawnictwo MAG założone w 1993r. przez współzałożyciela i z-cę redaktora naczelnego miesięcznika Fantastyka, Jacka Rodka, wydaje współczesną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego. Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki”, jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury komercyjnej.
W ramach literatury fantastycznej oficyna prezentujemy bestsellerowe tytuły znanych autorów, m.in. Neala Stephensona, Clive’a Barkera, Christophera Paoliniego, Toni Morrison i innych popularnych pisarzy.
 
Dystrybucję książek wydawnictwa prowadzi na wyłączność FK Jacek Olesiejuk Sp. Z o.o., WWW.olesiejuk.pl

W 2006 roku Spółka założyła nowe wydawnictwo Nowa Proza Sp. z o.o.

 
Profil:
W profilu wydawniczym Nowej Prozy znajdą się książki z literatury pięknej a w szczególności z najnowszej prozy zagranicznej, skierowanej do dojrzałego odbiorcy. Odbiorcami wydawnictwa Nowa Proza sa nowoczesne kobiety i mężczyźni, aktywnie poszukujący swojej realizacji zarówno w sferze kariery zawodowej jak i rodzinie. Tytuły wydawnictwa Nowa Proza są znanymi światowymi przebojami wydawniczymi, literaturą na najwyższym poziomie gwarantującą nie tylko dobrą zabawę ale również przeżycia estetyczne.
W 2007 roku planowane jest wydanie 8 tytułów.
Wśród autorów wydawnictwa sa takie nazwiska jak Fannie Flagg (autorka m.in. bestsellerowych  Zielonych smażonych pomidorów), Giorgio Rayzacher, McGowan – autorka bestsellerowej powieści The Expected One i inni.

Zarząd Spółki:
Katarzyna Rodek, prezes wydawnictwa, od 7 lat w branzy wydawniczej na stanowisku dyrektora promocji i reklamy, współwłaściciel Wydawnictwa Mag wydawcy m.in. największego hitu fantasy 2005 roku Eragona i Najstarszego, wydawcy takich uznanych na świecie i w Polsce autorów jak Neil Gaiman, Robin Hobb, Guy Gavriel Kay, Christopher Moore, Neal Stephenson i innych.
Andrzej Miszkurka, wiceprezes, od 15 lat w branży wydawniczej, na stanowisku Redaktora Naczelnego miesięczników Fenix, Magia i Miecz, redaktor naczelny w wydawnictwie Mag, odpowiedzialny za prawa autorskie w Nowej Prozie.
Mail: biuro@nowaproza.eu
WWW.nowaproza.eu

 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2006 roku były:  
 • “Eragon” Christopher Paolini wyd. 2005r (As Empiku 2005) – 44 tys. egz.
 • “Najstarszy” Christopher Paolini wyd. 2005r – 36 tys. egz.
 • “Barry Trotter i bezczelna parodia” Michael Gerber – 21 tys. egz.
 • “Najgłupszy Anioł” Christopher Moore wyd. 2 listopada 2006 – 15 tys. egz.
 • “Chłopaki Anansiego” Neil Gaiman – 11 tys. egz.
 • “Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja” Michael Gerber – 10 tys. egz.

Wszystkie znalazły się na TOP 20 Empik-u i na liście bestsellerów Merlin.pl, niektóre przez kilka notowań.

 
W ubiegłym roku po raz pierwszy w historii reklamy książek wydawnictwo Mag zastosowało w promocji książki beletrystycznej trailer filmowy; nakręcony został do książki Neila Gaimana pt.: “Chłopaki Anansiego”. Wersja lekka tego trailera była wykorzystana w marketingu wirusowym. Specjalnie w tym celu w promocji ksiażki zastosowano stronę internetową zbudowana specjalnie dla tej książki Chłopaki Anansiego dostępną pod adresem WWW.anansi.mag.com.pl , na której znajduje się trailer filmowy oraz informacje dotyczące ksiązki i autora z podanym linkiem do jego blogu.
 
W 2006 roku wydawnictwo Mag zanotowało przychód ze sprzedaży książek wynoszący 3,6 mln zł., co daje aż 100% wzrostu w stosunku do 2005 roku.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 58 tytułów, w tym 30 nowości. Łącznie sprzedano 190 605 egzemplarzy książek.
 
Plany na 2007 rok:
 • wydanie 36 nowości plus wznowienia w wydawnictwie MAG
 • osiągnięcie 5 mln zł. obrotu
 • w marcu przyjazd do Polski Neil’a Gaiman’a i wydanie z tej okazji specjalnych wersji autorskich jego książek, m.in. “Amerykańscy Bogowie” z nową twardą okładką i w limitowanej wersji
 • oficyna przejęła wydawanie w Polsce Siergieja Łukjanienki – najlepiej sprzedającego się rosyjskiego pisarza fantastycznego, sławnego dzięki ekranizacji Nocnego Patrolu. W 2007 roku ukażą się dwie jego ksiązki: “Patrol Zmroku” i “Ostatni Patrol” oraz wznowienie poprzednich
 • 8 marca 2007 inauguracja działalność nowego wydawnictwa Nowa Proza autobiograficzną powieścią-komiksem “Kochać zbyt mocno” o nakładzie 15 tys. egz.
 • w 2007 roku Mag planuje wydać następujące bestsellery (w nakładzie powyżej 10-15 tys. egz.)

         “Brudna robota” Christopher Moore
         “You sack : A love story” Christopher Moore
         “Kłamstwa Locke Lamora” David Lynch
         “M jak Magia” Neil Gaiman
         “Baranek” Christopher Moore

 • w 2007 roku Nowa Proza planuje wydać następujące bestsellery (w nakładzie powyżej 10 tys. egz.)

         “Kochać zbyt mocno” Rosalind B. Penfold.
         “Can’t Wait to Get to Heaven” Fannie Flagg
         “Oczekiwana” (“The Expected One”) K. Mc Gowan

 
 
Kategorie: Fantastyka, Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.