Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont – cz.1

Przegląd

Premiera 12 lipca 2023 r.

Plansze Europy. Młodość Blueberry’ego, tom 5
Scenariusz: François Corteggiani
Rysunki: Michel Blanc-Dumont
Przekład: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Objętość: 204 strony
Format: 216×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4919-9
Język oryginału: francuski
Seria: Plansze Europy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: kryminał/western

Piąty tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: „1276 dusz”, „Odkupienie”, „Gettysburg” i „Konwój wyklętych”.
Mike ma już dość szpiegowskich misji. Próbuje zapomnieć o niedawnych smutnych wydarzeniach, jednak wywiad Unii nie zamierza wypuścić z rąk tak dobrego agenta. Blueberry musi odnaleźć dziewczynę porwaną przez szalonego pastora, który w imię osobistej zemsty chce doprowadzić do klęski Północy. Później młody porucznik wspomina swój udział w słynnej bitwie pod Gettysburgiem. W końcu znajdzie się w osadzie, do której nie dotarła wojna…
Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Epizody zawarte w tym albumie zbiorczym są autorstwa dwóch francuskich weteranów komiksu: scenarzysty François Corteggianiego („Pif i Herkules”, „Smith & Wesson”, „Marine: dziewczynka piratka”) i rysownika Michela Blanca-Dumonta („Jonathan Cartland”, „Colby”).


Skorpion, tom 2
Scenariusz: Stephen Desberg
Rysunki: Enrico Marini
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 148 stron
Format: 216×285
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5308-0
Język oryginału: francuski
Seria: Skorpion
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowy
Kontynuacja bestsellerowej serii przygodowej, która dwukrotnie była nominowana do nagrody festiwalu w Angoulême. Drugi album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Demon w Watykanie”, „Święta Dolina” i „Skarb Świątyni”.
Druga połowa XVIII wieku, Rzym. Kochany przez lud papież został zamordowany, a do zajęcia jego miejsca szykuje się pozbawiony skrupułów kardynał Trebaldi. Wyzwanie kardynałowi rzuca awanturnik Skorpion. Doskonale znając się na odnajdywaniu cennych przedmiotów w pradawnych ruinach, podejmuje się misji odszukania krzyża świętego Piotra, dzięki któremu chce pokrzyżować Trebaldiemu szyki. Droga Skorpiona i jego przyjaciół wiedzie na pełen odwiecznych sekretów Wschód. Czy bohaterowie odnajdą relikwię, której kiedyś mieli strzec tajemniczy templariusze?
Serię o Skorpionie wymyślił belgijski scenarzysta Stephen Desberg, współtwórca takich opowieści jak „Billy The Cat”, „IR$” czy „Golden Dogs”. Rysownikiem większości tomów cyklu jest włoski grafik Enrico Marini, znany polskim czytelnikom z „Cygana”, „Drapieżców”, „Noir burlesque”, „Orłów Rzymu” i „Gwiazdy pustyni” – scenariusz do tej ostatniej historii napisał Stephen Desberg.

Niewidzialni, tom 3
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Paul Jimenez, John Stokes, Michael Lark i inni
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 336 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5596-1
Język oryginału: angielski
Seria: Niewidzialni
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Trzeci album zbiorczy legendarnej serii Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego.
Niewidzialni to anarchistyczne grupy walczące z odrażającymi siłami rządzącymi światem. Ich celem jest pokonanie istot kierujących z cienia rządami i korporacjami. Ale czy misja Niewidzialnych ma szanse powodzenia w starciu z tak potężnymi przybyszami z innego wymiaru? King Mob i jego przyjaciele krok po kroku odkrywają tajemnice mrocznych władców i nie spoczną, póki nie uwolnią od nich naszej rzeczywistości
Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Za rysunki odpowiada wielu wybitnych grafików amerykańskiego rynku komiksowego.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach serii „The Invisibles”, vol. 2, #1–13. Komiks dla dorosłych.

Sandman. Panie łaskawe, tom 9
Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Marc Hempel, Richard Case, D’Israeli i inni
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 352 strony
Format: 170×260
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-5723-1
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Kolejny, dziewiąty już tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. Panie Łaskawe mają wiele imion: Erynie, Eumenidy, Furie. Są uosobieniem zemsty, nieprzejednanym i niepowstrzymanym. Nie spoczną, dopóki zbrodnie, za które chcą ukarać, nie zostaną zmyte krwią. To do nich zwraca się Lyta Hall, gdy ginie jej synek Daniel. Ich celem staje się wówczas Sen z Nieskończonych. Ale za smutkiem i nieustępliwą wściekłością matki kryją się mroczniejsze siły, a to, co wprawią w ruch, będzie wymagało poświęcenia większego niż wszystko, czego dotychczas doświadczyło Śnienie.
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że „Sandman” został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Marc Hempel („Lucyfer”, „Niewidzialni”) czy Dean Ormston („Sędzia Dredd”, „Lucyfer”).

 

Dungeons & Dragons. Cienie wampira, tom 2
Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Nelson Dániel
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5756-9
Język oryginału: angielski
Seria: Dungeons & Dragons
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: fantasy

Kolejny album z serii Dungeons & Dragons – kontynuacja przygód bohaterów „Legend Wrót Baldura”. Wskrzeszony Ukochany Łowca Minsc i jego komiczny chomik Boo oraz pozostali członkowie drużyny podejmują się ochrony świątyni Kelemvora, boga zmarłych. Jednak to wydawałoby łatwe się zadanie szybko okazuje się niebezpieczne. Obrońcy, wraz z kleryczką Nerys, zostają przez tajemnicze siły przeniesieni siły do świata Ravenloft, zwanego Półplanem Grozy, gdzie muszą stawić czoło nieumarłym potworom i ich okrutnemu władcy hrabiemu Strahdowi von Zarovichowi.
„Cienie wampira” trzeci album z serii Dungeons & Dragons autorstwa kanadyjskiego scenarzysty i rysownika Jima Zuba („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”). Opowiedziana w nim historia nawiązuje do serii gry D&D Baldur’s Gate, uzupełniając ją i rozwijając. Rysunki do tego tomu wykonał pochodzący z Chile artysta Nelson Dániel („Sędzia Dredd”).

Gwiezdny Zamek.
Międzyplanetarna wystawa z 1875 roku, tom 6
Scenariusz: Alex Alice
Rysunki: Alex Alice
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: twarda
Objętość: 62 strony
Format: 216×285
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5499-5
Język oryginału: francuski
Seria: Gwiezdny Zamek
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

W XIX wieku nieustraszeni zdobywcy bez końca poszerzają granice nieznanego. Żądni nowych odkryć, kierują spojrzenia w stronę gwiazd… Jest rok 1875. Podbój kosmosu trwa!
To kolejny album niezwykłej opowieści autorstwa Alexa Alice’a, twórcy „Trzeciego Testamentu”, który jest przepięknie namalowany akwarelą. Akcja w dużej części rozgrywa się w odległym kosmosie, a autor dzięki niezmierzonej wyobraźni i bajkowym rysunkom przenosi nas do czasów odkrywania nowych lądów i fantastycznego świata z książek Juliusza Verne’a.

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 15
Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Przekład: Piotr W. Cholewa
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron
Format: 200×223
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5751-4
Język oryginału: angielski
Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

To już piętnasty album z przygodami najsłynniejszego wielbiciela lazanii! Dzięki temu tomowi przygód Tłustego Kota poznacie sztukę dobrej zabawy we wszystkich jej przejawach. Futrzasty Picasso używa Odiego jako płótna, wyraża siebie w tańcu interpretacyjnym i demonstruje chytrą kreatywność w kuchni. Ten pomysłowy i wiecznie żarłoczny kot nawet beknięcie podnosi do rangi sztuki. A zatem podziwiajcie go, wielbiciele Garfielda!
Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, ponieważ nigdy dosyć zabawy.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość
pożyczania swoich rzeczy, tom 12
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170×208
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5783-5
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Dwunasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.
Pewnego dnia Pracuś oznajmia, że nikomu więcej nie pożyczy swoich narzędzi. Pozostałe Smerfy są oburzone, bo przez to trudniej wykonywać im różne prace, chociażby przy budowie mostu. Czy Pracuś dobrze postępuje? A może za jego decyzją kryje się jakiś ważny powód? Dzięki temu komiksowi odkryjesz radość z pożyczania.
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

 

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont