Wydawnictwo Olesiejuk w 2009 roku

Wydawnictwo Olesiejuk w 2009 roku

Przegląd

Wydawnictwo Olesiejuk zostało powołane w 2003 roku przez braci Jacka i Krzysztofa Olesiejuków. Oficyna specjalizuje się przede wszystkim w książkach dla dzieci, poradnikach (głównie kulinarnych), publikacjach popularnonaukowych, słownikach i albumach. Firma współpracuje z wieloma znanymi wydawcami europejskimi m.in. z Harper Collins, Kingfisher, Usborne Publishing, REBO International, wydając książki w koedycji oraz na podstawie uzyskanych licencji. Jest też wyłącznym dystrybutorem w Polsce książek wydawanych przez Parragon i Könemann.

W roku 2009 największy sukces wydawniczy odniosła seria „Ulysses Moore” oraz „Century”, wielokrotnie pojawiając się na liście bestsellerów TOP 10 Empiku. Dużym zainteresowaniem cieszą się również serie edukacyjne.

W roku ubiegłym Wydawnictwo Olesiejuk sprzedało prawa za granicę do 5 swoich tytułów. Znaczący jest również fakt, że coraz większy udział w planach wydawniczych stanowią książki kreowane przez samo wydawnictwo, a nie tylko kupowane na licencjach.W 2009 roku Wydawnictwo Olesiejuk zanotowało 12,3% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 46,08 mln zł.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 967 tytułów, w tym 537 nowości. Łącznie sprzedano 7 261 098 egz. książek w średniej cenie 6,35 zł za egz.

 

Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.