Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego

Najnowsze informacje z rynku międzynarodowego
  • Wikipedia rozważa zakup treści chronionych prawem autorskim i udostępnienie ich w domenie publicznej. Jimmy Wales, założyciel i przewodniczący fundacji Wikimedia, napisał do wspólnoty skupionej wokół Wikipedii email z prośbą o podanie przykładowych treści, które teoretycznie mogłyby zostać zakupione i uwolnione. Nie wiadomo jednak skąd Wiki weźmie pieniądze na zrealizowanie takiego projektu.
 
  • Grupa Lagardere zanotowała dobre wyniki po 9 miesiącach 2006 roku. Całkowite przychody francuskiego giganta medialnego wzrosły o 7,3%, do 10,02 mld EUR. Przychody Lagardere Media wyniosły 5,93 mld EUR, w stosunku do 5,8 mld EUR w roku ubiegłym. Daje to 2,3% wzrost w skali roku. Przychody Hachette Livre (należącego do Grupy Lagardere) wzrosły o 18%, do 1,45 mld EUR. Konsolidacja firmy z Grupą Time Warner Book przyniosła spółce 213 mln EUR.
 
  • Wszystkie prace twórcy teorii ewolucji Karola Darwina będą opublikowane w internecie. Na stronie www.darwin-online.org.uk już jest 50 tys. stron tekstu i 40 tys. obrazów pochodzących z jego twórczości. Projekt realizuje wydawnictwo Uniwersytetu w Cambridge.
 
  • Axel Springer opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2006 roku. Firma zanotowała 10% wzrost zysku netto, ze 156,3 do 173,3 mln EUR. Przychody niemieckiego koncernu prasowego spadły o 1,7%. Po pierwszych dziewięciu miesiącach przychody spółki z reklam wzrosły do 730,7 mln EUR, a przychody ze sprzedaży egzemplarzowej pozostały bez zmian na poziomie 879,3 mln EUR.

 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.