Świat Książki otwiera księgarnię w Kielcach

Świat Książki otwiera księgarnię w Kielcach
Świat Książki otwiera księgarnię w Kielcach

1 marca 2006 roku Świat Książki wspólnie z Księgarnią im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otworzyły partnerską księgarnię pod szyldem Świat Książki. Jest to już trzecie tego typu wspólne przedsięwzięcie w kraju. W podobnej formule działają księgarnie Świata Książki w Rzeszowie i Koszalinie. Uroczysta inauguracja działalności księgarni z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli mediów odbędzie się 31 marca 2006 roku, o godz. 16.30. Tego dnia odbędą się dwa spotkania autorskie: z Moniką Luft, autorką „Systemu argentyńskiego”, oraz z kielczaninem Mariuszem Maślanką, autorem bestsellerowego „Bidula”, którego nowa książka, „Kroki” ukazała się nakładem Świata Książki kilka dni temu.

 
Księgarnia mieści się w centrum Kielc przy ul. Sienkiewicza 60 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty od 10.00 do 14.00. Wystrój tej dużej, bo liczącej 200 m kw. księgarni będzie waniliowo-zielony z klarownym podziałem na segmenty tematyczne.
 
Księgarnie Świat Książki oferują tytuły własnego wydawnictwa, ale i bestsellerowe pozycje innych wydawców. Książki są dostępne dla każdego, przy czym stali klienci (członkowie Klubu Świat Książki) mogą liczyć na przynajmniej 15 proc. zniżki, zarówno na tytuły wydawnictwa Świat Książki, jak i innych oficyn. Oferta Klubu Świat Książki obejmuje ok. 1000 tytułów, a pozostałych wydawców – 500.
 
Księgarnia im. Żeromskiego szczyci się ogromnymi tradycjami, powstała w 1956 roku, początkowo jako księgarnia Państwowego „Domu Książki”, następnie od 1998 działała w strukturach Sp. z o.o. „Świętokrzyski Dom Książki”. Od 2004 roku właścicielem tej księgarni jest Pani Krystyna Wróbel, która zarządzała księgarnią od 1982 roku, nawet wtedy, gdy w latach 1999-2002 była Prezesem „Świętokrzyskiego Domu Książki”.
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.