Wstępne wyniki OSDW Azymut za I półrocze 2005 r

Wstępne wyniki OSDW Azymut za I półrocze 2005 r
Przychody netto ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2005 roku: 45,8 mln zł co stanowi 12% wzrost w stosunku do roku ubiegłego.
Wynik netto w pierwszym półroczu 2005 roku: 605 tys.,  co stanowi poprawę o ponad 1,2 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
W ofercie Azymutu jest obecnie w sprzedaży ponad 28 tys. tytułów. Są wśród nich książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, książki ilustrowane i wiele innych – oferta dla księgarni każdego typu: od księgarni ogólnej do specjalistycznej.
W 2005 r. znacznie wzrósł udział publikacji wydawców edukacyjnych w całej ofercie Azymutu. Firma oferuje obecnie książki  m. in. takich wydawnictw edukacyjnych jak: WSz PWN, WSiP, Nowa Era, GWO, Juka, Res Polona, Hueber, Langenscheidt, Demart, Stentor, Ortus, Adam, Pazdro, Rożak, Operon, Videograf, Zamkor, Żak.
Stale rośnie także udział zakupów dokonywanych przez klientów Azymutu w Magazynie Wirtualnym, który rozwija się w coraz wygodniejsze narzędzie do zamawiania i jest coraz bardziej doceniany przez księgarzy. W ostatnim półroczu Azymut wprowadził w nim wiele ulepszeń, istotnych z punktu widzenia księgarza, jak np.: pobieranie i drukowanie faktur w różnych formatach, ładowanie koszyka z pliku, schowki zapasowe na zamówienia, lista książek nagrodzonych i szereg innych. Firma stara się wychodzić naprzeciw sugestiom księgarzy i sukcesywnie wdraża proponowane przez nich ulepszenia.
W pierwszym półroczu 2005 r. Azymut wprowadził także całkiem nową usługę na krajowym rynku ksiegarskim – Hosting Księgarski. Usługa ta polega na zaprojektowaniu, uruchomieniu i pełnej obsłudze logistycznej spersonalizowanej księgarni internetowej. Innymi słowy – na życzenie księgarza Azymut przygotowuje, uruchamia i obsługuje jego „osobistą” księgarnię internetową, a tym samym – wprowadza ofertę wydawniczą danego Wydawcy do nowego kanału sprzedaży.
Kolejną nową usługą, wprowadzoną w pierwszym półroczu 2005 r. jest Internetowe Forum Azymutu działające od dwóch miesięcy www.azymut.pl/forum
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.