Nowe obowiązki Grzegorza Pławskiego – zmniejszenie liczby dostawców

Nowe obowiązki Grzegorza Pławskiego – zmniejszenie liczby dostawców

Przegląd

Grzegorz Pławski od 1 listopada będzie pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii Rozwoju Produktu Książki w Sieci Empik.

Grzegorz Pławski powiedział nam, że zdecydowano się na utworzenie takiego stanowiska, ponieważ książka odgrywa decydująca rolę w wynikach Empiku i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. Obecnie sprzedaż książek stanowi 40% przychodów firmy. Dynamika sprzedaży wynosi w tym momencie 1,5%. Jest to trochę poniżej oczekiwań firmy. Jedna osoba – Dyrektor Działu Książki – nie jest stanie podołać obowiązkom. Dlatego zdecydowano się wzmocnić ten dział.
Obecnie Dyrektor Działu Książki (od 1 listopada na tym stanowisku Janusz Arsłanowow) będzie się zajmował tylko działalnością operacyjną.
Zakres obowiązków Grzegorza Pławskiego nie jest do końca znany.  ” Jest to nowe stanowisko więc moje obowiązki nie są jeszcze do końca znane. Na pewno będę się zajmował opracowaniem zmiany strategii zaopatrzenia a także kwestią rozwoju: ile i w jakich miastach powstanie salonów Empik. W środę otwarto Empik w Łodzi. W tym roku uruchomiony zostanie jeszcze salon w Kielcach. W przyszłym roku przewidujemy otwarcie od 7 do 11 sklepów o powierzchni od 400 do 800 m2.” Do najpilniejszych spraw do załatwienia Grzegorz Płąwski zalicza zmniejszenie liczby dostawców, aby ułatwić i usprawnić obsługę wydawców.  „Prowadzimy na ten temat rozmowy z wydawcami, chcemy im zaproponować wspólną dystrybucję. Obecnie mamy ok. 400 dostawców. Jeszcze rok temu było ich 600. Chciałbym, aby w przyszłym roku ich liczbę zredukować do 200, ale będzie to niezwykle trudne.”

AK

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.