Jarosław Szaliński został powołany na prezesa zarządu Wydawnictwa Naukowgo PWN SA

Przegląd

Z dniem 1 września 2022 r. Rada Nadzorcza WN PWN SA powierzyła Jarosławowi Szalińskiemu funkcję prezesa zarządu największego wydawnictwa naukowego w Polsce.

Od maja 2021 r. Jarosław Szaliński pełni funkcję dyrektora finansowego Grupy PWN. Od września stanie na czele zarządu PWN.

W swojej ponad 25-letniej karierze pełnił funkcje m.in. dyrektora finansowego, dyrektora sprzedaży, prezesa zarządu oraz członka Rady Nadzorczej w największych spółkach indeksu WIG20. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami, również międzynarodowymi.

Przed dołączeniem do Grupy PWN pełnił funkcję dyrektora finansowego w GK Komputronik, gdzie odpowiedzialny był za kwestie finansowe dot. biznesu w Polsce oraz pozostałych krajach grupy. Wcześniej pracował dla PKN Orlen, Bioton, Agora, Danon i Unilever.

PWN istnieje od 1951 r. Działa w obszarze akademickim, profesjonalnym i edukacyjnym. W 2022 r. Wydawnictwo połączyło siły z PZWL Wydawnictwem Lekarskim i Wydawnictwem Szkolnym PWN, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut, ePWN, SuperMemo World, Poleng oraz Estate realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.

 

 

 

źródło: PAP

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Grupa PWN