Czyżby koniec Empik.com?

Czyżby koniec Empik.com?

Empik.com to sklep internetowy obsługiwany przez Easy Net, spółkę należącą do przechodzącej kłopoty finansowe firmy Elektrim. Od kilku dni przy próbie włożenia do „koszyka” wybranego produktu, w Empik.com wyświetla się komunikat „Z przyczyn niezależnych od firmy EMPiK nie możemy w tej chwili przyjąć zamówienia. Przepraszamy”. 

O kłopotach finansowych Elektrimu wiadomo było już od kilku miesięcy. 15 grudnia minął termin, w którym posiadacze obligacji mieli otrzymać zwrot pożyczonych pieniędzy. Obligatariusze dowiedzieli się wtedy, że Elektrim nie ma pieniędzy i proponuje zwrot 60 proc. pożyczonej kwoty, jeśli resztę wierzyciele umorzą. Wówczas grupa posiadaczy obligacji uznała, że Elektrim w ten sposób przyznał się do bankructwa i wystąpiła do sądu, by fakt ten potwierdził. Elektrim jest winien wierzycielom w sumie ok. 660 mln euro. 16 stycznia sąd gospodarczy oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Elektrimu i zarządził otwarcie postępowania układowego.

Empik.com to jedna z wielu firm internetowych zarządzanych przez Easy Net. Firma obsługuje (obsługiwała?) także serwis ksiazki.pl, smyk.com, aukcje.com. Z kolei Easy Net to jedna z kilku firm internetowych, w jakie zainwestował Elektrim. Pytanie co stanie się z Empik.com pozostaje bez odpowiedzi, szczególnie w sytuacji gdy rzecznicy prasowi Easy Net oraz Elektrimu są na urlopach.

Beata Woszczyńska z sieci EMPIK powiedział nam, że sytuacja jest bardzo niezręczna dla jej firmy. EMPIK sp.zoo a Empik.com to oddzielne firmy, mające różnych właścicieli – Eastbridge oraz Easy Net. Sklep nie ma wpływu na to co się dzieje z Empik.com. Eastbridge oraz Easy Net współpracowały nad promocją marki „empik”. Teraz EMPIK musi się odcinać od działań i sytuacji finansowej Easy Net. 

Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.