Czyżby koniec Empik.com?

Czyżby koniec Empik.com?
Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Empik.com to sklep internetowy obsługiwany przez Easy Net, spółkę należącą do przechodzącej kłopoty finansowe firmy Elektrim. Od kilku dni przy próbie włożenia do „koszyka” wybranego produktu, w Empik.com wyświetla się komunikat „Z przyczyn niezależnych od firmy EMPiK nie możemy w tej chwili przyjąć zamówienia. Przepraszamy”. 

O kłopotach finansowych Elektrimu wiadomo było już od kilku miesięcy. 15 grudnia minął termin, w którym posiadacze obligacji mieli otrzymać zwrot pożyczonych pieniędzy. Obligatariusze dowiedzieli się wtedy, że Elektrim nie ma pieniędzy i proponuje zwrot 60 proc. pożyczonej kwoty, jeśli resztę wierzyciele umorzą. Wówczas grupa posiadaczy obligacji uznała, że Elektrim w ten sposób przyznał się do bankructwa i wystąpiła do sądu, by fakt ten potwierdził. Elektrim jest winien wierzycielom w sumie ok. 660 mln euro. 16 stycznia sąd gospodarczy oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Elektrimu i zarządził otwarcie postępowania układowego.

Empik.com to jedna z wielu firm internetowych zarządzanych przez Easy Net. Firma obsługuje (obsługiwała?) także serwis ksiazki.pl, smyk.com, aukcje.com. Z kolei Easy Net to jedna z kilku firm internetowych, w jakie zainwestował Elektrim. Pytanie co stanie się z Empik.com pozostaje bez odpowiedzi, szczególnie w sytuacji gdy rzecznicy prasowi Easy Net oraz Elektrimu są na urlopach.

Beata Woszczyńska z sieci EMPIK powiedział nam, że sytuacja jest bardzo niezręczna dla jej firmy. EMPIK sp.zoo a Empik.com to oddzielne firmy, mające różnych właścicieli – Eastbridge oraz Easy Net. Sklep nie ma wpływu na to co się dzieje z Empik.com. Eastbridge oraz Easy Net współpracowały nad promocją marki „empik”. Teraz EMPIK musi się odcinać od działań i sytuacji finansowej Easy Net. 

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.