Apple wchodzi na rynek cyfrowych podręczników

Apple wchodzi na rynek cyfrowych podręczników

Przegląd

Podczas wczorajszej konferencji w Nowym Jorku, Apple ujawniło swoje wejście na rynek edukacyjny w USA, a w szczególności – cyfrowych podręczników. W związku z tym przedstawiono drugą odsłonę aplikacji iBooks dla urządzeń z systemem iOS oraz nowy program – iBooks Author dla komputerów Mac.

iBooks 2 wprowadza wiele nowości, przede wszystkim – obsługę „iBooks textbooks”. Są to cyfrowe podręczniki szkolne, bogate w multimedia i interaktywne funkcje. Użytkownik może też zaznaczać ważne fragmenty, korzystać z wbudowanego słownika oraz tworzyć tzw. Study Cards. Cyfrowe podręczniki szkolne będą pochodzić od McGraw-Hill, Pearson oraz Houghton Mifflin Harcourt – wydawnictwa te odpowiadają z ok. 90 procent rynku podręczników w Stanach Zjednoczonych. Apple na początku ma się skupić na udostępnieniu podręczników licealnych – ich koszt nie przekracza 14,99 $. Cyfrowe podręczniki w iBooks Store będą cały czas aktualizowane (za darmo).

Ważnym elementem ofensywy Apple rynku edukacyjnym jest iBooks Author. Program ten umożliwia tworzenie własnych e-booków oraz ich publikację w iBooks Store, udostępniając ją za darmo bądź sprzedając w cenie nie wyższej niż 14,99 $. Zysk ze sprzedaży jest dzielony – 70 procent trafia do autora, a reszta należy do Apple.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Apple
.

Kategorie: nowe technologie
Tagi: Apple

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.