PocketBook Touch HD Ruby Red – w czerwieni jest moc

Przegląd

Wyświetlacz E Ink Carta®, rozdzielczość 300 dpi, obsługa plików mp3, przednie podświetlenie, a na dodatek pociągająca rubinowa czerwień obudowy. Takiej pokusie trudno będzie się oprzeć!

Jeden z cieszących się największą popularnością modeli czytników PocketBook Touch HD Ruby Red jest dostępny w nowej, przyciągającej wzrok obudowie. Rubinowa czerwień znakomicie dopełni całości, tworząc urządzenie oferujące komplet funkcjonalności dla komfortowego e-czytania, ale także szykowny dodatek dla osób ceniących stylowe gadżety.

Obserwując zainteresowanie wcześniejszymi modelami w niekonwencjonalnych kolorach, zauważyliśmy, że ten aspekt jest również ważny dla użytkowników,” wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. „PocketBook Touch HD, zyskując nowy kolor obudowy, przyciągnie uwagę osób, dla których istotne są nie tylko parametry techniczne, ale także wygląd zewnętrzny czytnika”.

W nowej odsłonie modelu PocketBook Touch HD Ruby Red wykorzystano dokładnie te same rozwiązania, które zastosowano w czarnym poprzedniku. Wielodotykowy, sześciocalowy wyświetlacz E Ink Carta™ z wiązkami podczerwieni i rozdzielczością HD (1072 х 1448) i 300 DPI zapewni wyraźne, o wysokim kontraście litery ulubionych lektur. Dodatkowym, dla wielu czytelników nieodzownym udogodnieniem jest przednie podświetlenie LED.

W tym modelu czytnika, jak w mało którym, zadbano o praktycznie wszystkie zmysły. Słuchowcy korzystają z możliwości odtwarzania audiobooków czy słuchania wybranej muzyki, wykorzystując opcję odtwarzania plików mp3. Czytnik, dzięki funkcji Text-to-Speech, konwertuje tekst e-booków na mowę, niezależnie od formatu pliku tekstowego elektronicznej książki.

Możliwości PocketBook Touch HD Ruby Red są imponujące: bez problemu poradzi sobie z 17 formatami plików tekstowych, dźwiękami zapisanymi jako mp3 oraz czterema rozszerzeniami plików graficznych. Swoje zasoby przechowuje na 8GB pamięci wewnętrznej lub, dodatkowo, na karcie microSD (do 32GB), którą obsługuje przez wbudowane gniazdo. Pierwsze doświadczenia w e-czytaniu można zdobyć już po rozpakowaniu urządzenia. W pakiecie z czytnikiem, użytkownik otrzymuje blisko setkę preinstalowanych książek elektronicznych w 14 językach oraz pakiet słowników Abbyy Lingvo®. W tej biblioteczce znajdują się też klasyki literatury polskiej.

Funkcjonalny, poręczny (ważący 180 g) i praktyczny (bo wyposażony w łącze Wi-Fi, które pozwala korzystać z usług Dropbox, Send-to-PocketBook czy PocketBook Sync) czytnik został zaprojektowany z myślą o wszechstronnym użyciu. W pomieszczeniach, na świeżym powietrzu, w komunikacji miejskiej czy podczas podróży można komfortowo z niego korzystać dzięki ergonomicznemu kształtowi, wygodnej perforowanej powierzchni na tylnej obudowie oraz klawiszom do przerzucania stron.

PocketBook Touch HD Ruby Red jest dostępny w sugerowanej cenie 679 zł.

Specyfikacja PocketBook Touch HD Ruby Red

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink Carta™

Rozdzielczość ekranu

1072 × 1448

Rozmiar ekranu

6”

DPI

300

Odcienie szarości

16

Interfejs dotykowy

Wielodotykowy z wiązkami podczerwieni

Podświetlenie przednie

+

Procesor

1GHz

RAM

512 MB

Wbudowana pamięć*

8 GB*

Akumulator

Litowo-polimerowy, 1500 mAh, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania**

Czujnik zamknięcia okładki

+

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Gniazdo karty pamięci

microSD o pojemności do 32GB

Wyjście audio

+ (standardowe 3,5 mm)

Wymiary

113,5 × 175 × 9mm

Waga

180 g

Kolory

Rubinowy

W zestawie

Czytnik, kabel USB, instrukcja, gwarancja, opakowanie

System operacyjny

Linux 3.0.35

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięków

MP3

Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech)

Angielski, niemiecki, francuski (darmowa dostępność 13 innych opcji językowych na www.pocketbook-int.com)

Słowniki

ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki, Webster’s Dictionary 1913

Usługi internetowe

ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync

Aplikacje

Odtwarzacz audio, BookStore, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

 

* pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Zajrzyj na nasz fanpage: https://www.facebook.com/PocketBookPoland

Kategorie: nowe technologie
Tagi: pocketbook

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.