Promocja książek w mediach – apel

Promocja książek w mediach – apel

Poniżej przedstawiamy apel jaki wystosowało środowisko wydawców i księgarzy do Ryszarda Pacławskiego, Dyrektora Biura Programów Regionalnych TVP SA.

Wydawcy i księgarze,   zebrani   w dniu 2 maja 2001 roku   w Krakowie z okazji otwarcia Megastoru   EMPIK w pragną   tą drogą wyrazić rozczarowanie i najwyższe zaniepokojenie   informacją   o długotrwałym zawieszeniu   cyklu „Książki   z górnej półki” emitowanego w programie TVP 3 Regionalnej.

Decyzja o całkowitym zawieszeniu produkcji cyklu,   podjęta w momencie, w którym   „Książki z górnej półki” zainspirowały i rozpoczęły   realizację   budzącego   duże zainteresowanie i nadzieje,   ogólnopolskiego, promocyjnego projektu Książka Tygodnia, kiedy logo TVP 3   zaczęło pojawiać się także poza telewizyjnym ekranem, budzi co najmniej zdziwienie.  

Zaskakuje nas także niefrasobliwość, z jaką trwoni się najistotniejszy, wydawałoby się dla telewizji dorobek, jakim jest rosnąca popularność cyklu,   a co za tym idzie – oglądalność, wskaźnik ponoć decydujący. Nawet tygodniowa przerwa oznacza przecież utratę części widowni.

Wprawdzie twórca i realizator programu,   red. Tadeusz Górny przekonuje zarówno o nieuniknionej konieczności takiej decyzji , jak i o gwarancjach kontynuacji cyklu po wakacyjnej przerwie, dotychczasowe doświadczenia nie pozwalają nam podzielać, urzędowego niejako optymizmu.

Wszystko wskazywało, że ubiegłoroczna decyzja o rozpoczęciu produkcji pierwszego od wielu, wielu lat,   cyklu programowego   adresowanego do telewidzów zainteresowanych książką, a nawet, z racji swojego charakteru, mogącego mieć znaczący   wpływ na wzrost zainteresowania czytelnictwem, stanowić będzie początek trwałych zmian w traktowaniu tematów, wchodzących przecież w zakres misji telewizji publicznej. Dlatego z nadzieją oczekujemy zmiany Pańskiego stanowiska w tej sprawie.

 

 

 

INTERNETOWY RYNEK WYDAWNICZY

W POLSCE

> WYDAWNICTWA   | 
> DYSTRYBUTORZY i HURTOWNIE  |
> KSIĘGARNIE i MEGASTORY  | 
> INSTYTUCJE  |
> BIBLIOTEKI |
> AGENCJE LITERACKIE  |

> PISMA BRANŻOWE  |
> TARGI KSIĄŻKI  |

> POLIGRAFIA (drukarnie, poligrafia, grafika, prepress, DTP, papier)

—————————–

ZAGRANICZNY

bazy adresowe w serwisach, portalach i czasopismach, najważniejsze księgarnie i instytucje, zwiedzamy CPD i BISG

 

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne - linki

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.