DeAgostini – multimedia w pełnym znaczeniu tego słowa

DeAgostini – multimedia w pełnym znaczeniu tego słowa

Omnia 2001     to multimedialna encyklopedia, w której znaleźć można prawie wszystko. Cały materiał encyklopedyczny i słownikowy wraz ze wszystkimi powiązanymi z nim multimediami jest dostępny na 1 dysku. Dostępne są następujące obszary: Encyklopedia, Dziedziny, Mediateka, Słownik wyrazów obcych, Historia, Atlas świata, Świat wiedzy, Ludzie, Podróże w 3D, Internet.

Słownik wyrazów obcych to elektroniczna wersja słynnego słownika Władysława Kopalińskiego, znajduje się w nim 20 tys. haseł (zawiera również almanach z hasłami zestawionymi w kilkudziesięciu tablicach – odsyła do niego odpowiedni przełącznik). Haseł słownika wyszukuje się wpisując w pole tekstowe poszukiwane hasło lub ciąg znaków, korzysta się również z operatorów logicznych. Wersja testowa tego słownika udostępniona jest za darmo w Internecie.

Podróże w 3D to zestaw panoramicznych zdjęć i trójwymiarowych plansz programu Omnia 2001, które można oglądać pod różnym kątem (panoramiczne zdjęcia), "wejść" do ich wnętrza i przyglądać się im z różnych punktów widzenia (obiekty w 3D). Znajdują się tu m.in. zdjęcia słynnych zabytków, ciekawych krajobrazów, plansze ludzkiego serca czy samochodowego silnika.

Internet umożliwia stała aktualizację programu Omnia 2001. Przez Internet ściąga się najświeższe informacje ze świata nauki, sztuki i kultury. Ich selekcji dokonuje się tematycznie.

Omnia 2001 została wydana przez Deagostini, wydawnictwo   ze stuletnią tradycją. W 1901 roku Giovanni DeAgostini założył w Rzymie Istituto Geografico DeAgostini. Rok 1959 to data ukazania się pierwszego zeszytu encyklopedii Il Milione; seria ta zapoczątkowała wydawanie nowoczesnych kolekcji typu "partwork" (dzieło w częściach) na świecie.
Grupa DeAgostini obecna jest w ponad 30 krajach świata. Atlasy, encyklopedie, przewodniki, serie do kolekcjonowania, wydawnictwa multimedialne sygnowane przez DeAgostini ukazują się w kilkunastu językach, dzięki czemu miliony czytelników na całym świecie mogą korzystać z ogromnych zasobów wiedzy zawartych w publikacjach wydawnictwa DeAgostini.

W Polsce wydawnictwo pojawiło się w   1993 roku, jako pierwszy na naszym rynku wydawca serii do kolekcjonowania. W 1994 roku wydana została pierwsza kolekcja DeAgostini Dinozaury, która natychmiast podbiła serca czytelników. W ten sposób zapoczątkowana została kariera pism kolekcjonerskich na polskim rynku wydawniczym. Kolekcje DeAgostini jako pierwsze były wydawane wraz z atrakcyjnymi dodatkami w postaci płyt CD, edukacyjnych modeli i okazów, CD-ROM-ów, kaset wideo itp.
W 2000 r. wydawnictwo DeAgostini Polska poszerzyło swoją działalność o sprzedaż bezpośrednią i multimedia (w grudniu 2000 r. ukazało się pierwsze wydanie encyklopedii multimedialnej Omnia). (AK)

> 13.03.01 Pwn.pl – w planach internetowy serwis informacyjny oparty na bazie danych encyklopedii multimedialnych PWN. 
> zob. także Pytanie jest "czy firma Young Digital Poland jest zagrożeniem dla zachodnich koncernów?" – rozmowa z Andrzejem Działdowskim z YDP

INTERNETOWY RYNEK WYDAWNICZY

W POLSCE

> WYDAWNICTWA   | 
> DYSTRYBUTORZY i HURTOWNIE  |
> KSIĘGARNIE i MEGASTORY  | 
> INSTYTUCJE  |
> BIBLIOTEKI |
> AGENCJE LITERACKIE  |

> PISMA BRANŻOWE  |
> TARGI KSIĄŻKI  |

> POLIGRAFIA (drukarnie, poligrafia, grafika, prepress, DTP, papier)

—————————–

ZAGRANICZNY

bazy adresowe w serwisach, portalach i czasopismach, najważniejsze księgarnie i instytucje, zwiedzamy CPD i BISG

 

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Inne - linki

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.