„Czytanie na trawie” z pokazem 3D w Królikarni

„Czytanie na trawie” z pokazem 3D w Królikarni

Przegląd

Już jutro, 20 maja, Narodowe Centrum Kultury zaprasza do warszawskiego parku Królikarnia na „Czytanie na trawie” i wieczorny pokaz multimedialny. Do wspólnego czytania dołączy Natalia Kukulska – gość specjalny pikniku. Na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa i mapping 3D.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji wydarzenia rok temu Czytanie na trawie będzie miało formę pikniku rodzinnego z różnorodnymi animacjami dla dzieci oraz wieczornym multimedialnym pokazem 3D na budynku muzeum. Spektakl światła i dźwięku zostanie w tym roku wzbogacony o animacje nawiązujące do miniserialu „Mole Książkowe”.

Przez całe popołudnie i wieczór na uczestników pikniku będą czekały różnorodne atrakcje czytelnicze, wśród nich m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży, literacka gra terenowa z nagrodami, rozmowy o książkach, gra w boule i fotobudka. W strefie aktywności będziemy gościć Fundację Powszechnego Czytania, która przygotuje animacje pod hasłem „Tata też czyta”.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Dla aktywnych uczestników planujemy nagrody -niespodzianki. Aby wziąć udział w wymianie książek wystarczy zabrać ze sobą książkę – „bilet” wstępu. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Królikarnia – Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

źródło Narodowe Centrum Kultury

Kategorie: Wydarzenia