Victor Jestin, autor „Upału”, na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie

Spotkanie z autorem powieści „Upał”, tłumaczem Jakubem Jedlińskim i najmłodszą literaturą francuską w serii Collection Nouvelle. 27 maja, godz. 13.00, Sala Sienkiewicza PKiN. Prowadzenie: Wojciech Szot

27 maja w godzinach 13.00–14.00 w Sali Sienkiewicza Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się spotkanie z Victorem Jestinem, autorem powieści „Upał”, która ukazała się w kwietniu 2023 roku w serii Collection Nouvelle Wydawnictwa Nowe.

Gościem spotkania, które poprowadzi Wojciech Szot, będzie także tłumacz „Upału” na język polski, Jakub Jedliński.

Victor Jestin to francuski autor najmłodszego pokolenia, a także scenarzysta. „Upał”, którym zadebiutował jako dwudziestopięciolatek, został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez czytelników, jak i przez krytykę, był nominowany do nagród Prix Renaudot, Prix Médicis i Prix Femina, zdobył Prix Femina des lycéens oraz nagrodę dla młodych pisarzy Prix litéraire de la vocation. Książka została przetłumaczona na kilka języków, na jej podstawie powstaje scenariusz filmu. Również druga powieść Victora Jestina, „L’homme qui danse” (2022), wywołała pozytywne reakcje publiczności i krytyków.

Spotkanie z Victorem Jestinem organizowane jest przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Polsce.

O książce

„Upał” to niepokojący, zwięzły i mocny debiut, w którym mieszają się skrajne emocje, smutek i wyobcowanie nastolatka, śmierć i miłość, pożądanie i przerażające poczucie winy.

Ostatni, upalny dzień na kempingu w Landach. Rodzinne wakacje w tym miejscu nie są szczytem marzeń dla siedemnastoletniego Léonarda. Nieśmiały i wycofany chłopak źle się czuje w tej fabryce rozrywki, gdzie rządzą obsesja dobrego samopoczucia i przymus świetnej zabawy. W czasie wieczornych imprez na plaży pozostaje widzem. Przygląda się zakochującym się w sobie rówieśnikom, co jedynie pogłębia jego brak wiary w siebie i niechęć do własnego ciała. Co się stanie, gdy ostatniej nocy będzie świadkiem śmierci kolegi? Jak zareaguje?

O serii

W serii Collection Nouvelle ukazują się interesujące utwory najnowszej literatury francuskojęzycznej w znakomitych przekładach. Książki reprezentują różne odmiany powieści (od klasycznego kryminału przez thriller historyczny, powieść psychologiczną, biograficzną i feministyczną, po powieść-groteskę i powieść z wątkiem fantasy). Zdobyły prestiżowe nagrody literackie (Prix Goncourt, Prix Goncourt des lycéens, Prix Femina, Prix Renaudot, Prix Landerneau) lub kandydują do tych nagród i zyskały zainteresowanie szerokiej publiczności w wielu krajach. Wśród autorów są pisarze znani polskim czytelnikom, jak i dotąd niewydawani: Antoine Laurain, Amélie Nothomb, Bernadette Pécassou, Thomas B. Reverdy, Pierre Lemaitre, Karine Tuil, Sylvain Prudhomme, Victor Jestin czy Laura Ulonati. Do tej pory w serii ukazało się 9 tytułów.
Patronat medialny:

Książkę Victora Jestina można zamówić tu:
https://nowela.pl/upal-collection-nouvelle

Informacje szczegółowe: ISBN 978-83-67029-92-6, stron: 136, format: 145 x 220 mm, oprawa broszurowa ze skrzydełkami

W sprzedaży także e-book w formatach EPUB, MOBI, PDF.

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: NOWE