Wydawnictwo Egmont na majowych targach w Warszawie

Przegląd

Na maj w stolicy zaplanowano dwie duże imprezy promujące czytelnictwo. W dniach 18 – 21 maja na Stadionie Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów VIVELO, a w dniach 25-28 maja na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki Międzynarodowe Targi Książki z towarzyszącą im Komiksową Warszawą i Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Wydawnictwo Egmont bierze udział w tych wydarzeniach i serdecznie zaprasza wszystkich miłośników komiksów i planszówek do odwiedzenia obu imprez.

Podczas Targów Książki i Mediów VIVELO na Stadionie Narodowym wydawnictwo Egmont na stoisku 21/C4 zaprezentuje przede wszystkim bogatą ofertę komiksów dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych gier planszowych.

Na Międzynarodowe Targi Książki w Pałacu Kultury i Nauki, poza imponującym stoiskiem (nr 166) wydawnictwo Egmont przygotowało interesujący program spotkań dla młodszych i starszych miłośników komiksów.

Zaproszenie na tegoroczne targi przyjął hiszpański artysta Jordi Bayarri, twórca serii komiksowej „Najwybitniejsi Naukowcy”, który przyjeżdża do Polski w związku z premierą albumu „Kopernik. Centrum wszechświata”. Podczas targów spotka się z czytelnikami dwukrotnie: w sobotę o godzinie 10:05 na scenie Komiksowej Warszawy oraz o godzinie 13:00 w Sali Kopernika podczas Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Miłośników komiksu historycznego zapraszamy na spotkanie z twórcami serii „Wola”, „Książęca Wola” i „Zwycięstwo” (Wjaczesław Buhajow i Kiryło Małow) które odbędzie się w piątek o godzinie 14:00 na scenie plenerowej. W spotkaniu weźmie też udział Marek Oleksicki, rysownik serii historycznych „Bradl” i „Ekspozytura Rygor”. Kolejną okazją do spotkania przedstawicieli ukraińskiej sceny komiksowej będzie sobotnie spotkanie na scenie głównej, w którym wezmą udział m.in. Wjaczesław Buhajow i Kiryło Małow. Zapraszamy o godzinie 11:00.

Najmłodszych fanów komiksów Magdaleny „Meago” Kani i Macieja Kura („Delisie”, „Emilka Sza”) zapraszamy na sobotnie warsztaty z artystami w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”, które odbędą się o godzinie 17:00 w Sali Kopernika. Starszym miłośnikom twórczości Magdaleny „Meago” Kani i Macieja Kura polecamy niedzielny panel z udziałem artystów zatytułowany „Siła polskiego komiksu – komiks dziecięcy”. Zapraszamy na godzinie 10:05 do sceny w namiocie Komiksowej Warszawy.

Jak co roku, nie zabraknie targowego spotkania poświęconego planom wydawnictwa Egmont. W piątek o 18:00 w sali komiksu Tomasz Kołodziejczak opowie o nich w rozmowie z Marcinem Łuczakiem.

 

Podczas targów, w ramach Komiksowej Warszawy, w strefie autografów i na stoisku wydawnictwa będzie można spotkać autorów i scenarzystów związanych z wydawnictwem Egmont. Albumy podpiszą: Jordi Bayarri, Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow, Marek Oleksicki, Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur oraz Piotr Bednarczyk.

Targi Książki i Mediów VIVELO to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie Warszawy. Organizatorzy zapraszają zwiedzających na Stadion PGE Narodowy przy alei Księcia J. Poniatowskiego 1 w dniach 18-21 maja, od godziny 10:00. Wstęp na targi jest płatny. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdują się na stronie https://targivivelo.pl/.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to największe w kraju wydarzenie branży wydawniczej, będące kontynuacją Targów Książki w Warszawie. Targom towarzyszą literackie festiwale, strefy tematyczne i wydarzenia branżowe. W roku 2023 Gościem Honorowym targów będzie Ukraina. Targi odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Placu Defilad w dniach 25-28 maja od godziny 10:00. Wstęp na targi jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdują się na stronie https://targiksiazkiwarszawa.pl/ .

PROGRAM

Piątek 26.05.2023

SPOTKANIA AUTORSKIE I WARSZTATY

Scena plenerowa (pl. Defilad)

14:00-14:45
“Metafora czy realizm – o komiksie historycznym”, goście: Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow, Dmytro Biriukow, Marek Oleksicki

Sala komiksu (pl. Defilad)

18:00-19:00
Prezentacja katalogu wydawnictwa Egmont i spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem.

AUTOGRAFY

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy (pl. Defilad)

15:00-16:00
Marek Oleksicki, Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow

Stoisko Egmont nr 166 (PKiN)
15:00-16:00
Jordi Bayarri

16:00-17:00
Marek Oleksicki

 

Sobota 27.05.2023

SPOTKANIA AUTORSKIE I WARSZTATY

Sala komiksu (pl. Defilad)
10:05-11:00
O obrotach Kopernika i innych naukowcach – spotkanie z Jordim Bayarri.
Scena główna przy Teatrze Studio (pl. Defilad)

11:00-11:55
Komiks ukraiński – spotkanie z przedstawicielami ukraińskiej sceny komiksowej – Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow, Dmytro Biriukow, Eliash Strongowski,

Sala Kopernika (PKiN)

13:00-14:30
Komiksy pełne pasji! Spotkanie z Jordim Bayarri, autorem serii „Najwybitniejsi Naukowcy”.

Czy wiecie do jakiego ze znanych naukowców należy rok 2023? Tak, Mikołaj Kopernik to zdecydowanie postać fascynująca i ciekawa! A my do uczestnictwa w Festiwalu zaprosiliśmy gościa, który na przedstawianiu znakomitych życiorysów zna się jak mało kto. Z jego komiksów możecie bliżej poznać Marię Skłodowską-Curie, Karola Darwina, Alberta Einsteina, Arystotelesa czy Galileusza, a ostatnio nasz gość stworzył komiks „Kopernik. Centrum wszechświata”. Jordi Bayarri, bo o nim mowa, w komiksowy sposób przedstawia informacje, które sprawiają, że z marszu nabiera się ochoty, by samemu zacząć zmieniać świat! Jesteście gotowi na tę przygodę? Koniecznie weźcie udział w spotkaniu.
Spotkanie w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki 2023, przeznaczone dla dzieci powyżej 7 roku życia. ZAPISY: https://tiny.pl/wzjh5

17:00-18:00
Komiks, który chciałoby się zjeść! – warsztat z Maciejem Kurem i Magdaleną „Meago” Kanią.

Uwaga, uwaga! Na to spotkanie koniecznie przyjdźcie najedzeni! Bohaterki komiksu „Delisie”, a wśród nich między innymi: Ramen, Spaghetti, Truskawka w Czekoladzie czy Tiramisu nie nazywają się tak bez powodu. Brzmi smakowicie? Maciej Kur oraz Magdalena „Meago” Kania nie stworzyli jednak komiksu tylko o jedzeniu i wokół jedzenia! To również historie, w których odnajdziecie wątki związane z relacjami, przedsiębiorczością oraz odkrywaniem swoich talentów. Dodajmy do tego jeszcze całkiem sporą dawkę dobrego humoru. Wychodzi nam połączenie idealne i… smakowite! A może Wy też macie swój własny przepis na sukces? Odkryjcie go razem z nami!
Warsztat w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki 2023 przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia. ZAPISY: https://tiny.pl/wzjh5

AUTOGRAFY

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy (pl. Defilad)

11:00-12:00
Jordi Bayarri, Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur

12:00-13:00
Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow

Stoisko Egmont nr 166 (PKiN)

14:00-15:00
Wjaczesław Buhajow, Kiryło Małow

15:00-16:00
Jordi Bayarri

16:00-17:00
Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur

 

Niedziela 28.05.2023

SPOTKANIA AUTORSKIE I WARSZTATY

Sala komiksu (pl. Defilad)

10:05-11:00
Siła polskiego komiksu – komiks dziecięcy – Piotr Nowacki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Maciej Kur, Magdalena “Meago” Kania, Marcin Podolec, Adam Święcki

AUTOGRAFY

Strefa Autografów Komiksowej Warszawy (pl. Defilad)

11:00-12:00
Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur

Stoisko Egmont nr 166 (PKiN)

12:00-13:00
Magdalena „Meago” Kania, Maciej Kur

13:00-14:00
Piotr Bednarczyk, Maciej Kur

 

Kategorie: Wydarzenia