Badanie wynagrodzeń na rynku tłumaczeń literackich – edycja druga

W roku 2020 Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury przeprowadziło pierwsze ogólnopolskie badanie wynagrodzeń na rynku tłumaczeń literackich, z którego powstał raport “Sytuacja zawodowa tłumaczy literatury 2018-2019”. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku wynagrodzeń Zarząd STL podjął decyzję o przeprowadzeniu kolejnej edycji badania – edycja tegoroczna obejmie lata 2020-2021, raport zostanie opublikowany na stronie STL w październiku 2022 roku. Badanie rusza 30 czerwca 2022, zbieranie danych potrwa do 28 lipca 2022.

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zachęca do wzięcia udziału w kolejnej edycji analizy.

Raport z poprzedniego badania wynagrodzeń (opublikowany w 2020 roku, obejmujący lata 2018-2019) wywołał gorące dyskusje, dał nam pełniejszy obraz rynku, wielu z nas służył jako obiektywne narzędzie, które można było wykorzystać w negocjacjach ze zleceniodawcami.

Jako że w okresie pandemii, zawirowań inflacyjnych i innych dane z poprzedniej ankiety mogły się zdezaktualizować, Zarząd STL podjął decyzję o ponowieniu badania, które w obecnej edycji obejmie lata 2020-2021. Raport zostanie opublikowany w październiku 2022 roku

Gorąco zachęcamy do wypełnienia ankiety – każdy głos jest ważny, każdy buduje obraz rynku. Poświęćcie kilkanaście minut swojego czasu na rzecz wzmocnienia całego środowiska.

Ankieta jest oczywiście anonimowa, a jej treść została poddana konsultacji prawnej.

Ankieta będzie aktywna przez najbliższe cztery tygodnie (do 28 lipca).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu – rozwiejemy wszelkie wątpliwości, jeśli takowe się pojawią. Zachęcamy też do udostępniania linku do ankiety znajomym tłumaczkom i tłumaczom literatury, by również mogli wziąć udział w badaniu.

> WYPEŁNIJ ANKIETĘ <<

 

 

 

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia