GUS ceny usług w I kwartale br

W 1 kwartale 2022 r. ceny producentów usług związanych z obsługą działalności gospodarczej w stosunku do poprzedniego kwartału wzrosły o 2,2%. W porównaniu do 1 kwartału 2021 r. wzrosły o 5,1%.

 

Źródło danych GUS

 

Z danych GUS wynika, że ceny usług działalności wydawniczej wzrosły w stosunku do czwartego kwartału 2021 roku o 2,8 %

W 1 kwartale 2022 r. największy wzrost cen w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowano w przypadku usług związanych z zatrudnieniem, tj. o 4,5%. Wzrost ten wystąpił w działalności związanej z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników, działalności agencji pracy tymczasowej i pozostałej działalności związanej z udostępnianiem pracowników i uzasadniany był przez przedsiębiorstwa m.in. wzrostem wynagrodzeń oferowanych pracownikom rekrutowanym przez agencje zatrudnienia, czy też pracownikom kierowanym do pracy przez agencje pracy tymczasowej.

Najmniejsze wzrosty cen, poniżej 1 %, zanotowano w przypadku usług w działalności związanej z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych (o 0,8%) oraz usług reklamy, badania rynku i opinii publicznej (o 0,3%).

 

źródło GUS

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: GUS