Literacki Środek Europy

Literacki Środek Europy

Przegląd

„Literacki Środek Europy” to cykl wydarzeń odbywających się w ramach Wyszehradzkich Rezydencji Literackich, programu stypendialnego dla pisarzy z Czech, Polski, Słowacji i Węgier, prowadzonego przez Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Podczas tegorocznej wiosennej edycji WRL chcemy podyskutować o tym, jaką rolę dla pisarza odgrywa miasto, w którym żyje i tworzy. Czym dla pisarzy jest miasto? Jak opisaliby swoją relację do miast, w których mieszkają bądź mieszkali. Jak w ich oczach wyglądają środkowoeuropejskie miasta? Co miasto i sieć jego instytucji może dla nich zrobić? Co oni mogą zrobić dla miasta?

Na te wszystkie pytania postarają się odpowiedzieć, czytając również fragmenty swoich utworów, nasi goście: Gabriella Csutak (Węgry), Jakub Juhás (Słowacja) i Michael Alexa (Czechy) – stypendyści wiosennej edycji Wyszehradzkich Rezydencji Literackich, oraz Grigorij Semenczuk (Ukraina), który przebywa w Willi Decjusza na dwumiesięcznym stypendium Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wszyscy z różnych krajów, wszyscy z różnych miast.

Kiedy: wtorek, 5 czerwca, godz. 18:30
Gdzie: księgarnia De Revolutionibus. Books & Cafe (Bracka 14)

Dyskusję poprowadzi Marcin Wilk.

 

 

za Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia