Zbierzmy razem 30 tys. zł na 30. Finał WOŚP

Przegląd


Wydawnictwo SQN ruszyło z akcją „30 tys. zł na 30. Finał WOŚP”. Dorzucając swoją cegiełkę na rzecz orkiestry, razem z piętnastoma autorami stworzyliśmy ebook Szepty, a Cały przychód ze sprzedaży antologii przekazany zostanie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Piętnastu pisarzy i piętnaście opowiadań w wyjątkowym zbiorze. Cenieni przez Was autorzy dokładają swoją cegiełkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich teksty zebraliśmy w e-booku Szepty, a cały przychód z jego sprzedaży przeznaczamy na rzecz WOŚP.

Przed Wami 428 stron wspaniałej lektury.

Oprócz wsparcia WOŚP jest to dobra okazja do przeczytania nowych opowiadań ulubionych autorów i jednocześnie szansa, by poznać pióro pisarek i pisarzy, których książek jeszcze nie czytaliście.

Ebook dostępny od 12 do 30 stycznia wyłącznie na SQNStore.pl!

Na stworzonej specjalnie na potrzeby zbiórki stronie możecie na bieżąco śledzić rosnącą z każdą minutą kwotę, jaką udaje się nam zebrać, przejść do zakupu ebooka, a także poznać fragment jednego z opowiadań i poznać krótki opis każdego z tekstów: https://szepty-wosp.wsqn.pl/

Co w ebooku?

Jakub Małecki kreśli przejmujący obraz straty i walki o utraconą godność. Szept to oszczędny, przepełniony emocjami monolog ojca, który postanowił się upomnieć o sprawiedliwość.

Tomasz Duszyński opowiada o Polsce będącej ostatnim bastionem nietkniętym przez pustoszące świat wrogie siły. W Cudzie RP, fantastycznej historii alternatywnej, nie brak odniesień do bieżących wydarzeń.

Aneta Jadowska zabiera nas do Thornu, gdzie towarzyszymy Dorze Wilk w trudach dnia codziennego. Namiestniczka postanawia sprawdzić, czy w kuchni poradzi sobie równie sprawnie jak w terenie, gdzie musi zidentyfikować niepokojąco dobrze zachowane zwłoki.

Dzieci rosną w bluszczu Agnieszki Hałas to nastrojowa baśń o miłości próżno szukającej spełnienia i cenie, którą trzeba zapłacić marzenie o bliskości ukochanej osoby.

W Zrzucie Marcina Mortki losy zwyczajnych ludzi, próbujących przetrwać wojenną zawieruchę, splatają się w nieoczekiwany sposób. Historia znana z podręczników okazuje się sumą pojedynczych decyzji, dramatów i niezwykłych zbiegów okoliczności.

Paweł Radziszewski w Lekcjach niemieckiego kreśli obraz polskiej prowincji, widzianej oczami dzieci, dla których jedyną atrakcją wakacji są niemieccy turyści, odwiedzający ich wieś.

W Drugim brzegu Sebastiana Sadleja uderza nas daleka od idealnej relacja ojca z synem, których wzajemna rywalizacja i brak akceptacji w końcu doprowadzają do najcięższej próby.

Exegi monumentum Mileny Wójtowicz to pełna czarnego humoru opowieść o mumiach przebudzonych w grobowcu znajdującym się we współczesnej polskiej wsi.

Agnieszka Szmatoła pod fabułą pełną magii ukrywa niezwykle aktualny problem. Tytułowe martwe imiona należały niegdyś do osób, które nie chciały już dłużej być sobą, więc zawarły pakt ze… smokiem.

Brzydka baśń Magdaleny Świerczek-Gryboś to postapokaliptyczna wizja życia w świecie, w którym ludzie zostali pozbawieni wspomnień o religii i tradycjach, a unikając wszechobecnego groźnego pyłu wulkanicznego i skwaru, musieli wybrać życie w zamknięciu. Historia niepokojąco na czasie.

W dole / W górze Piotra Chojnowskiego stanowi prawdziwie przewrotny i zabawny obraz życia po życiu.

W opowiadaniu Brzezina Grzegorza Gajka czytelnicy Piasta znajdą znanych sobie bohaterów – tym razem na pierwszy plan wysuwa się Letka i jej pragnienie odnalezienia lepszego życia wraz z ukochaną Bośką. Czy uda jej się uciec od losu?

Oczy pełne śniegu Magdaleny Kubasiewicz to opowieść o czarownicy w ciele 14-letniej dziewczynki i latawcu pod postacią czarnego ptaka, którzy przemierzają świat, tocząc nierówną walkę z potężnym czarownikiem i udowadniając, że przyjaźń i walka o siebie zawsze mają sens.

Tomasz Maruszewski w Kłamstwie pokazuje nam życie trójki współlokatorów, Wita, Krzysztofa i Agaty, codziennie borykających się ze zwykłymi, ludzkimi sprawami. Ale czy na pewno…?

Shade Martyny Raduchowskiej to pełna humoru opowieść o Polakach w Wielkiej Brytanii, którzy muszą sobie poradzić z magicznymi wyzwaniami.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: SQN