Język skacze, buzia dmucha – NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ dla młodego czytelnika 2018

Język skacze, buzia dmucha – NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĄ dla młodego czytelnika 2018

Przegląd

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej „Impuls” mamy Najlepszą Książkę dla Młodego Czytelnika 2018!

28 maja 2018 poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu najlepszych książek na dla młodego czytelnika 2018 organizowany przez wortal Granice.pl. Kilka tysięcy czytelników i grono jurorów wybrało już tytuły nagrodzone w plebiscycie. Ich wybory stanowią najlepsze rekomendacje książek, idealnych jako prezent dla młodszych i starszych czytelników z okazji Dnia Dziecka (sprawdź już teraz nasze okazje na Dzień Dziecka).

W tegorocznej edycji finału decyzją jury plebiscytu najlepszą książką dla młodego czytelnika 2018 w kategorii Edukacyjne została wyjątkowa publikacja Aleksandra Sadowska-Krajewska pt. Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha.

Aleksandrze Sadowskiej-Krajewskiej gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI DLA MŁODEGO CZYTELNIKA 2018!   Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

O plebiscycie:

Zgłoszone tytuły rywalizowały w 10 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka dla młodego czytelnika 2018″. W głosowaniu oddano kilka tysięcy głosów. Które książki wydane w ostatnich miesiącach zapamiętamy na dłużej?

–  w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl wybieraliśmy „Najlepsze książki dla młodego czytelnika” – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny portalu. – Dziesięć konkursowych kategorii pozwoliło na wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych minionych miesięcy. Wyboru dokonało grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosując za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkamlodych.pl. W ten sposób w naszym plebiscycie odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.

 Ćwiczenia logopedyczne dla malucha

O książce:


Sprawność aparatu oddechowego i aparatu artykulacyjnego ma ogromny wpływ na prawidłową mowę dzieci. Ćwiczenia doskonalące i rozwijające motorykę narządów artykulacyjnych oraz kształtujące prawidłowy tor oddechowy stanowią podstawową część terapii logopedycznej. Pozwalają na świadome kierowanie ruchami narządów artykulacyjnych, usprawniają mięsień języka, wargi, podniebienie miękkie i żuchwę. Dzięki nim dziecko rozróżnia wdech i wydech, poszerza pojemność płuc i wzmacnia mięśnie oddechowe.

Ćwiczenia zamieszczone w książeczce mogą również być podstawą zajęć przeprowadzanych w ramach profilaktyki logopedycznej. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, mogą być wykorzystywane przez logopedów, nauczycieli oraz rodziców do samodzielnej pracy w domu.

Wszystkie zadania powinny być wykonywane dokładnie, powoli, każde z nich powtarzamy z dzieckiem co najmniej pięciokrotnie. Rolą dorosłego jest pokazanie poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcenie dziecka do wspólnej pracy.

Potraktujmy ćwiczenia jako zabawę, a wówczas będą one dla naszych pociech prawdziwą przyjemnością i wykonywać je będą z radością.

 

 

poleca Impuls


Z recenzji LoogoMOWA

Jeśli szukacie zróżnicowanej tematycznie, nadającej się do pracy w domu, gabinecie, zajęciach w przedszkolu książeczki z opowiastkami dla dzieci, która pomoże usprawnić buzię Waszego malucha zajrzycie na stronę Oficyny Wydawniczej Impuls po nowość Język skacze, buzia dmucha. Ćwiczenia logopedyczne dla malucha.

Książeczka zawiera kilkadziesiąt krótkich, bardzo prostych opowiastek ćwiczących m.in. mięśnie języka, warg, policzków i podniebienia, wydłużających fazę wydechową oraz usprawniających słuch fonematyczny – każda skoncentrowana na doskonaleniu innej umiejętności. Duży format i obrazki w formie kolorowanek są dodatkowym bodźcem do pracy. No i cena, zachęcająco niska.

Oficyna Wydawnicza „Impuls” poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom naszą
NAJLEPSZĄ KSIĄŻKĘ DLA MŁODEGO CZYTELNIKA 2018! 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls