Antonio Munoz Molina gościem tegorocznego BIG BOOK FESTIWAL

Antonio Munoz Molina gościem tegorocznego BIG BOOK FESTIWAL

Przegląd

 

Już 5 czerwca do księgarń trafi książka Jak przemijający cień Antonia Munoza Moliny, która znalazła się na tegorocznej krótkiej liście nominacji do nagrody Bookera!

To oryginalna i szczera opowieść o Lizbonie, która stała się celem trzech przeplatających się podróży. Pierwsza z nich to desperacka ucieczka Jamesa Earla Raya, po tym, jak zamordował Martina Luthera Kinga. Druga – podróż młodego Antonia Munoza Moliny w poszukiwaniu inspiracji do Zimy w Lizbonie. Po latach uznany już pisarz powraca do Lizbony w poszukiwaniu zarówno swoich własnych śladów z młodości, jak i śladów zabójcy Kinga. Jak przemijający cień to oryginalna i szczera opowieść o tęsknocie i budowaniu własnej tożsamości.

 

 UWAGA!

Molina będzie gościem tegorocznego BIG BOOK FESTIVAL – 23.06.

 

 

Podróż jako poszukiwanie siebie/Podróż jako ucieczka

Powieść, która znalazła się na krótkiej liście do nagrody Bookera 2018!

 

4 kwietnia 1968 roku James Earl Ray zamordował Martina Luthera Kinga, po czym podjął desperacką ucieczkę. W jej trakcie spędził dziesięć dni w Lizbonie, gdzie ubiegał się o wizę do Angoli.

 

I to stolica Portugalii  jest tłem, a zarazem najważniejszą bohaterką tej powieści – celem trzech  przeplatających się podróży: uciekiniera  Raya w roku 1968; młodego Antonia, który przybył tu w roku 1987, by szukać  inspiracji do napisania Zimy w Lizbonie; oraz Antonia dojrzałego, już  uznanego pisarza, szukającego dziś w Lizbonie śladów  tych dwóch absolutnie sobie obcych ludzi.

 

Jak przemijający cień, powieść oryginalna i szczera, podejmuje temat tęsknoty za przeszłością i budowania własnej tożsamości. Nominowana do Nagrody Bookera 2018.

 

Antonio Muñoz Molina (ur. 1956) – pisarz i dziennikarz. Jego powieści cieszą się światowym rozgłosem. Nagradzana Zima w Lizbonie (REBIS, 2016) została przeniesiona na duży ekran (z trębaczem Dizzym Gillespiem), podobnie jak Beltenebros (REBIS, 2000) oraz nowela Plenilunio. Nakładem DW REBIS ukazały się również: Jeździec polski, Carlota Fainberg i Nieobecność Blanki.

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Rebis