Nowe wydawnictwo specjalizujące się m.in. w literaturze norweskiej dla dzieci

Przegląd

Nie taki znów DZIWNY POMYSŁ

Dziwny Pomysł – to nazwa nowego projektu wydawniczego z Gdańska. Choć wydawnictwa niszowe i niezależne kojarzą się zwykle z literaturą przeznaczoną dla wąskiej grupy odbiorców, Dziwny Pomysł chce dotrzeć z ofertą do szerokiego grona czytelników, a zwłaszcza do dzieci i młodzieży.

Kilka słów o pomyśle

Dziwny Pomysł zrodził się w 2017 r. w głowie Joanny Barbary Bernat – tłumaczki języka norweskiego, która postanowiła przenieść na polski rynek wydawniczy swoje doświadczenia zdobyte w ciągu 10 lat pracy w norweskim wydawnictwie Vigmostad Bjørke. Jej celem jest udostępnienie polskiemu czytelnikowi książek – głównie skandynawskich i anglojęzycznych – które łączą w sobie trzy elementy: opierają się na zaskakującym pomyśle, poruszają trudne tematy i dostarczają pozytywnych emocji. Czytelnicy podczas lektury mają się dobrze bawić, a później ciepło wspominać książkowych bohaterów i ich przygody.

Oferta – dla kogo i o czym?

Plan wydawniczy przewiduje publikowanie kilku tytułów rocznie. W 2018 r. do księgarń trafią m.in. norweskie kryminały dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także książka amerykańskich autorów – Alexa Falcone’a i Ezry Foxa – pt. Czas mumii, czyli serce w bandażach (oryg.: Unwrap My Heart: or It’s Time For Mummies), będąca parodią romansów paranormalnych dla młodzieży. W kolejnych latach oferta zostanie rozszerzona o oryginalne publikacje dla dzieci, zwłaszcza tłumaczone z tzw. małych języków, oraz książki i komiksy poruszające tematy trudne i ważne dla współczesnych nastolatków, takie jak LGBTQ, prześladowanie w szkole czy wykluczenie.

Ale Dziwny Pomysł to nie tylko literatura dla dzieci i młodzieży . Również dorośli czytelnicy znajdą w nim wartościowe pozycje z obszarów fantastyki i non fiction.

Gwarancja jakości

Joanna B . Bernat prowadzi Dziwny Pomysł samodzielnie, opierając się na swojej praktyce wydawniczej zdobytej m.in. w działach produkcji i marketingu. Aby zapewnić jak najwyższą jakość planowanych publikacji, w pracy wspierają ją doświadczeni podwykonawcy: graficy, DTP-owcy, redaktorzy, korektorzy. Dzięki temu Dziwny Pomysł może okazać się naprawdę dobrym pomysłem!

 

Od Redakcji:

Gratulujemy Pani Joannie Pomysłu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój Wydawnictwa!

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.