Nabór do programu rezydencjalnego Tartu Miasta Literatury UNESCO!

Nabór do programu rezydencjalnego Tartu Miasta Literatury UNESCO!

Przegląd

Tartu, drugie największe miasto Estonii, a od 2015 r. Miasto Literatury UNESCO, otworzyło nabór do programu rezydencjalnego dla pisarzy i tłumaczy.

Program ma na celu wzmocnienie międzynarodowych kontaktów i wymiany w dziedzinie literatury, wsparcie mobilności pisarzy i tłumaczy oraz zapewnienie im dogodnych do tworzenia warunków, a także umożliwienie zaprezentowania twórczości estońskim czytelnikom. Program jest otwarty dla pisarzy i tłumaczy (z estońskiego na inne języki) z całego świata. Koordynatorem rezydencji jest Estonian Literary Society we współpracy z Tartu Department of the Estonian Writers Union.

 

Organizatorzy zapewniają:

  • Dwumiesięczny pobyt w dawnym domu Karla Ristikivi. Karl Ristikivi (1912– 1977) był znanym estońskim pisarzem, którego prace są uważane za najważniejsze teksty estońskiej prozy XX wieku. Dom, zarządzany przez Karl Ristikivi Society, był jego ostatnim miejscem zamieszkania w Estonii przed emigracją w Szwecji w 1943 roku.
  • Stypendium w wysokości 600 euro miesięcznie
  • Pokrycie kosztów podróży do i z Tartu (do 350 euro)
  • Możliwość odwiedzenia innych miast Estonii i wzięcia udziału w lokalnych wydarzeniach
  • Możliwość wystąpienia podczas Tartu International Literature Festival Prima Vista – największego literackiego wydarzenia w Tartu
  • Opiekę osoby kontaktowej, która jest odpowiedzialna za dokonywanie ustaleń dotyczących, spotkań i podróży oraz pomaga zaangażować się w lokalne życie literackie

W 2018 roku oferowana jest dwumiesięczna rezydencja (maj-czerwiec). Wybrany zostanie jeden stypendysta.

Termin składania aplikacji mija 1 marca 2018r. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 15 marca 2018.

 

 

więcej informacji : http://miastoliteratury.pl

 

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.

jQuery(document).ready(function($){