Mole Mole

Mole Mole

Przegląd

W Czeladzi oraz w Zabrzu, w centrach M1, pojawiły się nowe księgarnie Mole Mole. Wydawcy przez lata utrzymywali kroplówkami przy życiu sieć księgarni Matras obawiając się monopolu EMPiK-u. Wystarczyła chwila zwątpienia i zamknięcia przez wydawców kurka z dostawami nowości do tego odwiecznego “zalegającego z płatnościami” Matrasa i już mamy efekt w postaci Mole Mole – nowej aktywności EMPiK-u. Aktywności o tyle ciekawej, że wolnej od notesów, garnków i innych wynalazków, które przez lata przewinęły się przez salony EMPiK-u.

 

Prezentujemy bardzo krótki komentarz Moniki Marianowicz – rzecznika prasowego EMPiK o Mole Mole:

Wirtualny Wydawca: Jaki jest cel EMPiK-u otwierania salonów pod nową nazwą salonów Mole Mole?

Monika Marianowicz: Mole Mole to zupełnie nowy koncept sklepu wykreowany w ramach Grupy Empik. To księgarnie w małym i średnim formacie – o powierzchni od 70 do 200 m2. Oferują wyłącznie książki i uzupełniający asortyment artykułów do pakowania. Różnią się od salonów Empików nie tylko asortymentem (inny ‘mix’), powierzchnią, ale również pod względem architektury, wystroju, nawigacji, kodu kolorów, itd.

WW: Czy konieczne było założeni nowej spółki? A co z dotychczasowymi 200 salonami empik? Czy  przejdą rebranding?

M.M: Aktualnie działa 240 salonów Empik. Nasz brand jest formatem lifestylowym, który skupia i oferuje różne formy oraz przejawy twórczości (kultury i rozrywki), natomiast Mole Mole to mały format księgarni, który będzie rozwijany niezależnie. Empik to unikalny koncept – nasze salony oferują pełne spektrum produktów kultury, wiedzy i rozrywki: książki, muzykę, filmy, multimedia, zabawki, gry planszowe, artykuły kreatywne i papiernicze, bilety na wydarzenia kulturalne, itp. To salony multimedialne i tym różnią się od Mole Mole, które są wyłącznie księgarniami.

WW: Gdzie już obecne działają salony Mole Mole?

M.M: Pierwsze księgarnie Mole Mole zostały otwarte w centrach M1: w Zabrzu oraz w Czeladzi. Jesteśmy na etapie testowania tego konceptu – w zależności od wyników, będziemy planować dalszy rozwój i ekspansję. O kolejnych otwieranych lokalizacjach będziemy informować na bieżąco.

WW: Czy dostawcy książek będą musieli podpisać nowe umowy z Mole Mole czy będzie to współpraca na umowie z Empikiem?

M.M: Mole Mole korzysta ze sprawdzonego w Empiku systemu logistycznego. Kwestia modelu współpracy oraz rozliczeń z dostawcami jest naszą wewnętrzną sprawą (wynika z zapisów umów handlowych) i nie będziemy jej komentować

WW: Bardzo dziękujemy za komentarz. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu

 

Kategorie: HOT, Rynek Polski
Tagi: EMPiK, Mole Mole

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.