Wydawnictwo Raabe w 2009 roku

Wydawnictwo Raabe w 2009 roku
Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w lipcu 1948 roku. W 1979 r. zostało przyłączone do wydawnictwa Ernst Klett AG, które w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęło proces tworzenia nowoczesnej grupy wydawniczej o międzynarodowym zasięgu. Dziś grupa Ernst Klett to międzynarodowy koncern działający w 18 krajach Europy, zatrudniający ponad 2900 pracowników.
 
Działalność Wydawnictwa Dr Josef Raabe w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, lekarzom, farmaceutom i menedżerom ochrony zdrowia, przedsiębiorcom, samorządowcom, księżom. Oprócz Polski i Niemiec, oficyna prowadzi działalność również w Bułgarii, w Czechach, we Francji, w Rumunii, na Słowacji, we Włoszech i na Węgrzech. Ta lista jest systematycznie uzupełniana o kolejne państwa.W Polsce oficyna zatrudnia 52 osoby.

W 2009 roku Wydawnictwo Dr Josef Raabe osiągnęło przychód ze sprzedaży książek wynoszący 20,71 mln zł, co daje 7,9% wzrost w stosunku do roku 2008.

W roku biegłym nakładem Oficyny ukazało się 8 nowości.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.