Powieść biograficzna o Anieli Bińkowskiej – poleca wydawnictwo Psychoskok

Przegląd

książka w sprzedaży w naszej księgarni internetowej

http://www.psychoskok.pl/produkt/pani-nela-saskiej-kepy

„Pani Nela z Saskiej Kępy” to poruszająca, fabularyzowana opowieść, która pozwoli nam poznać Anielę Bińkowską, która w roku 1928 przyjechała z Łodzi do Warszawy, by rozpocząć nowe życie. Historia opisana w książce oparta została na prawdziwym życiorysie, dlatego przejdzie nam poznać skrawki z dawnego życia w większości autentycznych bohaterów.

Aniela Bińkowska przyjeżdża do Warszawy w wieku 17 lat, by spróbować rozpocząć nowe, lepsze od poprzedniego życie, choć oczywiście nie jest w stanie przewidzieć co ją czeka. Za sprawą Flory – pisarki i poetki, przyszłej żony Władysława, brata Neli, który był znanym socjalistą, działaczem politycznym i pełniącym funkcję ministra oświaty w rządzie Gomułki, bohaterka otrze się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. Poeta Lucjan Szenwald będzie zabiegać o jej rękę, choć Nela ostatecznie ofiaruje swe serce warszawskiemu inżynierowi Stanisławowi. Małżeństwo oraz zamieszkanie na Saskiej Kępie mogłoby stać się spełnieniem marzeń, niestety Stanisław okaże się lekkoduchem, kobieciarzem i hazardzistą.

http://bonito.pl/k-1962434-pani-nela-z-saskiej-kepy

„Pani Nela z Saskiej Kępy” pozwoli nam bardzo szybko zaprzyjaźnić się z tytułową bohaterką i przeżyć z nią wiele niezwykłych chwil. W tle opowieści zarysowuje się dawna Warszawa: od czasów przedwojennych, poprzez okres okupacji i lata powojenne ze szczególnym uwzględnieniem jej peryferyjnej wówczas dzielnicy – Saskiej Kępy.

więcej o autorce i jej twórczości na stronie

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/poznaj-autora-tworczosc-malgorzata-mossakowska-gornikowska

wywiad z pisarką

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wywiad-z-wnuczka-pani-neli-z-saskiej-kepy

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.