Nie przyszedłem pana nawracać, nowe wydanie poleca Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Przegląd

Nie przyszedłem pana nawracać

Wiersze 1945-2006

Jan Twardowski, wybór i opracowanie Aleksandra Iwanowska, grafiki Jerzy Dmitruk

NOWOŚĆ!

 

Rozmiar: 140 x 225 mm
Liczba stron: 592
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8065-163-0
Cena: 69,90 zł

 

Obce mi są retoryka, dydaktyka i patos. Próbuję pisać takie wiersze, które nie byłyby manifestami. Lepiej niech nie nawołują i nie nawracają. Niech niosą swoje treści w łagodnym zawieszeniu, w zaufaniu w żarliwej otwartości na życie i jego powszednie sprawy. Niech podejmują dialog ze wszystkimi postawami. ks. Jan Twardowski

Nowe kolekcjonerskie wydanie najważniejszego, programowego i bardzo osobistego, wyboru wierszy ks. Jana Twardowskiego, obejmującego twórczość poetycką z lat 1945-2006.

Wybór ten pozwala spojrzeć na wyjątkowy dorobek księdza poety z szerokiej historycznej perspektywy. Wszystkie utwory zostały opublikowane w ostatecznej, przyjętej przez Autora wersji.

Niniejsze wydanie, opatrzone wnikliwym esejem o wierszach ks. Twardowskiego pióra o. Wacława Oszajcy SJ oraz wzbogacone o oryginalne grafiki znanego i cenionego artysty Jerzego Dmitruka, zostało przygotowane z okazji jubileuszu 120-lecia istnienia Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

O wyjątkowości i staranności edycji świadczą również zabarwienie bloku książki oraz o wysokiej jakości papierze, na którym książka została wydrukowana. Bogata treść, wysokiej jakości druk oraz szczególne walory graficzne – wszystko to czyni najnowsze wydanie tomu „Nie przyszedłem pana nawracać” idealnym prezentem na każda okazję.

 

Kategorie: Literatura, Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.