WSZYSTKIE MARZENIA ŚWIATA, J. Diaza – historia “hiszpańskiego Titanica” od 26.09 w księgarniach!

Przegląd

Już 26 września do księgarń trafi książka Jorge Diaza „Wszystkie marzenia świata”. To historie wielu osób, różnorodne i barwne, każdy ma inne marzenia i inne pragnienia, wszystkich łączy jedno – podróż do Ameryki Południowej na pokładzie Príncipe de Asturias, „hiszpańskiego Titanica”. Jorge Diaz napisał wspaniałą, wielowątkową opowieść z historią w tle, która mówi wiele o dążeniach i nadziejach, które mimo upływu czasu pozostają niezmienne.

 

Niezwykła powieść o nadziei, marzeniach i przemijaniu

 

Príncipe de Asturias, hiszpański transatlantyk, wyrusza w – jak się potem okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób – każda z nich w innym celu i z innym marzeniem zmierza ku nowemu życiu w Argentynie. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor nie tylko snuje opartą na faktach barwną, wielowątkową  opowieść, lecz także zmusza do refleksji na temat upływu czasu – sto lat później zdajemy sobie sprawę, że choć świat wokół nas tak bardzo się zmienił, marzenia i dążenia ludzi są w gruncie rzeczy niezmienne.

 

 

Jorge Díaz urodził się w Alicante w 1962 roku. Jest pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą telewizyjnym. Twórca i koordynator scenariusza serialu Hospital Central, jednego z największych hitów filmowych w Hiszpanii. Niedawno REBIS wydał jego Listy do Pałacu.

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.