„Czarne chmury nad dyrektorem Instytutu Książki” – pisze Niezależna.pl

„Czarne chmury nad dyrektorem Instytutu Książki” – pisze Niezależna.pl

Przegląd

Przeszło pół miliona nadużyć finansowych w Instytucie Książki kierowanym przez dyrektora Instytutu Grzegorza Gaudena. Wyniki kontroli zarządzonej w kwietniu 2015 roku biją na alarm.

Instytut Książki powstał w 2004 r. w Krakowie jako instytucja podległa Ministerstwu Kultury.  Jego statutowym celem jest popularyzacja książek i czytelnictwa oraz promocja polskiej literatury i języka polskiego na świecie. Od lutego 2008 r. dyrektorem Instytutu jest Grzegorz Gauden. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce może już nim nie być za sprawą negatywnych wyników kontroli zarządzonej jeszcze przez poprzednią minister Małgorzatę Omilanowską.

(…) Ministerstwo jeszcze za rządów PO we wrześniu 2015 r. skierowało wniosek do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, który  wystąpił z wnioskiem  o ukaranie do Międzyresortowej Komisji Orzekającej.

W wystąpieniu pokontrolnym z września 2015 dostępnym na stronach MKiDN czytamy:

„Działalność Instytutu w kontrolowanym zakresie należy ocenić negatywnie, z uwagi na przekroczenie planu finansowego na wynagrodzenia  osobowe i bezosobowe (…) plan na wynagrodzenia został przekroczony o kwotę 589.462, 36 zł.” „

czytaj cały artykuł TUTAJ

 

 

zob. także http://niezalezna.pl/78017-nietykalny-gauden

 

ikona Pieniądze / Shutterstock za: dziennik.pl

Kategorie: Instytucje, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.