Wydawnictwo Raabe przejęte przez Forum Media

Wydawnictwo Raabe przejęte przez Forum Media

Przegląd

1 października 2014 roku poznańskie wydawnictwo Forum Media Polska Sp. z o.o. przejęło ofertę produktową Dr Josef Raabe Spółka Wydawnicza Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, stając się niekwestionowanym liderem na rynku profesjonalnych publikacji i rozwiązań online w sektorze szkolnym.

W związku z transakcją zakupu firmy, portfolio produktowe Forum Media Polska wzbogaciło się o kilkanaście nowych poradników specjalistycznych skierowanych m.in. do dyrektorów oraz nauczycieli szkół i przedszkoli, kilkadziesiąt pomocy dydaktycznych oraz fachowe czasopisma branżowe. Ponadto, oferta wydawnicza została poszerzona o nowe rozwiązania online i mobilne dla branży edukacyjnej.

Dodatkowo firma zwiększyła zakres swojej działalności wydawniczej, przejmując ofertę produktową skierowaną dla księży i katechetów pod marką Wydawnictwa Pastoralne. Powyższe działania sprawiają, że Forum Media Polska zajmuje obecnie kluczowe miejsce na polskiej scenie wydawniczej. Jak podkreśla Prezes spółki Pani Magdalena Balanicka: Jestem przekonana, że Forum Media Polska jest gotowa na każde wyzwanie i ma niezwykłą zdolność wdrażania zmian i mobilizacji.

Forum Media Polska Sp. z o.o. jest polską częścią międzynarodowego holdingu wydawniczego FORUM MEDIA GROUP. Korzenie Grupy sięgają Niemiec, gdzie w 1988 roku powstało wydawnictwo FORUM VERLAG HERKERT GmbH. Dziesięć lat później, w wyniku rozwoju FORUM VERLAG, została założona polska spółka córka Forum Media Polska Sp. z o.o. Od tego czasu spółka przeżywa nieustanny rozwój, który zaowocował miejscem w pierwszej „piątce” największych wydawnictw fachowych w Polsce. Równolegle trwał i trwa nadal rozwój holdingu FORUM MEDIA GROUP – filie Wydawnictwa funkcjonują m.in. na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Słowenii, Czechach, Kanadzie oraz Australii.

Zobacz Wydawnictwo Raabe w 2011 roku http://wirtualnywydawca.pl/2012/03/31360/

Zobacz Forum Media w 2010 roku http://wirtualnywydawca.pl/2011/04/28610/

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.