Za nami kolejna edycja Książkobusu

Za nami kolejna edycja Książkobusu
Za nami kolejna edycja Książkobusu!

Bajkowy Książkobus to niekonwencjonalne przedsięwzięcie wydawnictwa Media Rodzina mające na celu krzewienie i promocję czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 31 maja, podczas wrocławskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY, a zakończyła 14 czerwca w Swarzędzu. Przez dwa tygodnie odwiedziliśmy ponad 20 miejscowości, a w każdej z nich dzieci z entuzjazmem witały nadjeżdżający pojazd i brały udział w przygotowanych atrakcjach. W zabawach zorganizowanych w Książkobusie wzięło udział kilka tysięcy dzieci.

W pierwszej części trasy, na południu Polski, odwiedziliśmy: Wrocław, Oleśnicę, Jaworzno, Katowice, Rudę Śląską, Dąbrowę Górniczą i Mysłowice. W Wielkopolsce natomiast nasz Książkobus zawitał do:
Poznania, Szamotuł, Wronek, Krzyża Wielkopolskiego, Kościana, Leszna, Nowego Miasta n. Wartą, Śremu, Gostynia, Wągrowca, Chodzieży, Międzyrzecza, Skwierzyny i Swarzędza.

Do naszej akcji przyłączyło się w sumie 18 bibliotek, którym przekazaliśmy w darze ponad 10 tysięcy książek. Gospodarzami części akcji w wielkopolskich miejscowościach były księgarnie.

We wszystkich miejscowościach dzieci w świat książek wydawnictwa Media Rodzina wprowadzał animator, odpowiednio na tę okazję przebrany. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Książkobusu była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej, autorki niezliczonej ilości wierszyków i łamańców językowych. Właśnie ukazała się najnowsza książka poetki – Części mowy, czyli wierszowany samouczek nietypowy. W Książkobusie nie zabrakło również gier i zabaw związanych z innymi tytułami wydawnictwa.

Bardzo cieszy nas ogromna popularność Książkobusu, wciąż napływają do nas zaproszenia z różnych miejsc.

Partnerzy akcji:
PKS Poznań S.A.
Paperlinx
Polskie Księgarnie
Super Siódemka

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.