Oto najlepsze książki w Impulsie

Przegląd

Drodzy Czytelnicy mamy bardzo dobre wiadomości!

otóż poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszej książki na lato 2017 organizowany przez wortal Granice.pl.

Kilkadziesiąt nowości wydawniczych – m.in. powieści obyczajowych, poradników, książek pedagogiki i psychologii, czy książek dla młodych czytelników – rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato”. W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów. Na które premiery książkowe ostatnich miesięcy warto więc zwrócić szczególną uwagę? Zdecydowanie polecamy nagrodzone publikacje Oficyny Wydawniczej „Impuls”!

W tegorocznej edycji Oficyna Impuls świętuje dwa tytuły. Decyzją jury plebiscytu:

dla prof. Bogusława Śliwerskiego i książki „Książki (nie)godne czytania” tytuł Najlepszej książki na lato 2017 w kategorii „Perły z lamusa”,

dla dr Barbary Winczury za publikację „Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu”  tytuł Najlepszej książki na lato 2017 w kategorii „Poradniki”.

Autorom prof. Bogusławowi Śliwerskiemu i dr Barbarze Winczurze gratulujemy wyjątkowego wyróżnienia i tytułu Najlepszej książki na lato 2017!

Brawo!

Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie  na właśnie na nasze publikacje.
Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.  


a teraz kilka słów o o Najlepszych książkach dla młodych czytelników

Książki nie(godne) czytania wyrosły z osobistej potrzeby autora. Profesor Bogusław Śliwerski znany jest z tego, że od lat wyraża sprzeciw. Ta nonkonformistyczna postawa przybrała tym razem formę recenzji, krótkich szkiców krytycznych, poświęconych kilkudziesięciu tytułom, jakie w ostatnim czasie ukazały się na rynku wydawniczym. Dlaczego tak? W wstępie do swej książki profesor Śliwerski porusza dwie kwestie; pierwszą jest rzekomy spadek czytelnictwa w Polsce (zdaniem profesora to nie tyle spadek, co przekierowanie: czytam sporo, a przynajmniej niewiele mniej niż dawniej, ale większość lektury odbywa się obecnie w Sieci; tu znajdujemy interesujące nas tytuły, potrzebne informacje, upragnioną rozrywkę…), drugą – zalew literatury brukowej, przysłowiowych szmatławców, niejednokrotnie urzekających wyrafinowaną oprawą i sprytną akcją marketingową. Właśnie po to, by przeciwdziałać owemu niekontrolowanemu spadku (upadku?) jakości proponowanej nam literatury, profesor Śliwerski bierze na warsztat blisko siedemdziesiąt tytułów – książek fachowych, specjalistycznych i tych zupełnie swobodnych – by wskazać wszystkim zainteresowanym garść tytułów wartych uwagi. Książki (nie)godne czytania? należy zatem potraktować jako drogowskaz, światło latarni i podręczny przewodnik po lekturze publikacji Oficyny Impuls ale nie tylko…

Emocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu to książka trudna, przede wszystkim ze względu na przedmiot analiz. Wywołując w świadomości hasło „dzieciństwo”, budzimy z reguły obrazy pogodne, nawet szczęśliwe. Dzieci nie powinny mieć zmartwień – kłopoty przejmują dorośli. Okres dzieciństwa, w którym w naturalnym procesie uspołeczniania poznaje się wymagania otoczenia, w silnym stopniu kształtuje zręby osobowości podstawowej. Wtedy następuje pierwsze tworzenie się obrazów świata społecznego z jego radościami i smutkami. Powstają wyobrażenia o sobie i swoich możliwościach, a nawet marzenia. Wyobrażenia te są odbiciem doświadczeń dziecięcych, ich intelektualno-emocjonalnych interpretacji zdarzeń, obrazów kulturowych oraz ocen wartościujących, które słyszą i poznają. To, co się w tych latach dzieje, ma budować człowieka szczęśliwego, otwartego na ludzi, chętnego zmianom świata na lepsze, twórczego. Dzieciństwo jest wprawdzie okresem uczenia się potrzebnych umiejętności w życiu dorosłym, ale zakres i formy wybierają z troską dorośli. W dużej części przypadków tak jest, ale zarazem część dzieci z bardzo wielu powodów takiego radosnego dzieciństwa nie doświadcza. Przyczyny są różne: choroby przewlekle, deficyty rozwojowe czy niepełnosprawności, ale i takie, które z tym związane są bezpośrednio i pośrednio, a nawet wynikają całkowicie z innych przyczyn.
Premiera w ImpulsiePremiera w Impulsie

Oficyna Wydawnicza „Impuls” poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom nasze Najlepsze książki na lato 2017!

Oficyna Wydawnicza „Impuls”

 

poleca Impuls prof. Bogusław Śliwerski

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć jedna z najważniejszych postaci w długiej historii Oficyny Wydawniczej Impuls. Bogusław Śliwerski – brat Wojciecha, dyrektora Wydawnictwa, to człowiek, który wywarł wielki wpływ zarówno na impulsową bibliografię, jak również polską naukę w ogóle, a nauki społeczne zwłaszcza. Lista naukowych dokonań jest niezwykle bogata. Profesora nie sposób opisać, nie mając do dyspozycji kilkudziesięciu stron i czasu pozwalającego zgłębić bogate losy wybitnego naukowca. Podejmujemy nieśmiałą próbę. Historia profesora zaczyna się w Łodzi, gdzie po ukończeniu Liceum trafia między mury Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po uzyskaniu dyplomu magisterskiego decyduje się na kontynuowanie edukacji, jednocześnie poświęcając się pracy dydaktycznej wśród studentów. „W swoich zainteresowaniach naukowych nawiązywałem do łódzkiej szkoły pedagogiki filozoficznej, wywodzącej się z pedagogiki kultury, z myśli takich jej przedstawicieli, jak B. Nawroczyński, S. Hessen i K. Kotłowski. Interesowałem się filozoficznymi przesłankami samowychowania jako nieobecnego fenomenu w polskiej, powojennej myśli pedagogicznej (w tym głównie w teorii wychowania).” – tak opisuje wczesna zainteresowania…

 

poleca Impulsdr Barbara Winczura

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, pedagog specjalny w zakresie resocjalizacji i rewalidacji, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z trudnościami w rozwoju, dyplomowany specjalista w dziedzinie diagnozy i terapii dzieci i dorosłych z autyzmem, specjalista terapii dzieci z głęboką, złożoną, wieloraką niepełnosprawnością. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz jako terapeuta w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych. Autorka bądź współautorka kilku publikacji książkowych oraz licznych artykułów z zakresu psychopatologii rozwoju dziecka, szczególnie zaburzeń autystycznych oraz dzieci zagrożonych niepełnosprawnością rozwojową w aspekcie wczesnej interwencji.

Wyniki plebiscytu Granice.pl  http://ksiazkanalato.pl/

Zapraszamy zrobić Impulsu

 
Kategorie: Edukacja, Wydarzenia
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.