Wydawnictwo SQN rozda 10 tysięcy e-booków z okazji 10-lecia

Wydawnictwo SQN rozda 10 tysięcy e-booków z okazji 10-lecia

Przegląd

Wydawnictwo SQN świętuje właśnie 10-lecie istnienia. Z tej okazji krakowska firma przygotowała specjalną akcję dla czytelników – od 26 października do 1 listopada rozda 10 tysięcy e-booków. Akcja dotyczy 21 tytułów, w tym także nowości, które dopiero co trafiły na księgarskie półki.

Oficjalne książki dotyczące wybitnych sportowców: Mike’a Tysona, Zlatana Ibrahimovicia, Alexa Fergusona, Zbigniewa Bońka, Otylii Jędrzejczak czy Andrzeja Strejlaua. Do tego proza Jakuba Małeckiego, autora nominowanego do nagrody Nike, fantastyka w najlepszym wydaniu od Jakuba Ćwieka, Anety Jadowskiej czy Samanthy Shannon, kryminały Tomasza Duszyńskiego, muzyczne biografie czy literatura faktu – od 10 lat Wydawnictwo SQN dostarcza czytelnikom niezwykle zróżnicowane tytuły, których ma na swoim koncie już ponad 500. Obchodzony w październiku tego roku jubileusz stał się dla krakowskiej firmy okazją do wspólnego świętowania z czytelnikami i rozpoczęcia specjalnej akcji.

Jak ogłosił dziś wydawca, od 26 października do 1 listopada rozda on 10 tysięcy e-booków. Akcja, z której szczegółami można zapoznać się na stronie www.10lat.wsqn.pl, dotyczy 21 tytułów, wśród których nie brakuje niedawnych lub obecnych bestsellerów. Są tam m.in. „Mecz to pretekst” Anity Werner i Michała Kołodziejczyka, „O północy w Czarnobylu” Adama Higginbothama, „Ślady” Jakuba Małeckiego, za które pisarz otrzymał nominację do nagrody Nike, „Czas żniw” Samanthy Shannon, bestsellerowej autorki fantastyki dla młodzieży, czy „Glatz” Tomasza Duszyńskiego, czyli kryminał retro, za który autor otrzymał nagrody w konkursach Złoty Pocisk i Kryminalny Magiel oraz wyróżnienie w konkursie Kryminalna Piła.

Do niedzieli Wydawnictwo SQN codziennie będzie włączać do akcji trzy kolejne książki. Aby stać się posiadaczem e-booka, trzeba wydać 3 zł, które następnie trafiają na konto użytkownika w księgarni SQNStore.pl i zostaną zwrócone w formie rabatu na zakupy w ramach akcji świątecznej. Liczba egzemplarzy poszczególnych tytułów jest ograniczona (obowiązuje kolejność zamówień), a jeden użytkownik internetowej księgarni może zamówić maksymalnie 10 e-booków.

Akcja jest częścią obchodów jubileuszu 10-lecia firmy, które zakończą się listopadową kampanią świąteczną. Będzie można podczas niej zakupić nowości Wydawnictwa SQN w specjalnych cenach oraz skorzystać z licznych promocji.

O wydawnictwie:

  • Firma została założona w 2010 roku przez Przemysława Romańskiego, Łukasza Kuśnierza i Michała Rędziaka.

  • Pierwsza książka Wydawnictwa SQN ukazała się 21 października 2010 roku. Była to powieść „Bóg nas nienawidzi” Hanka Moody’ego.

  • Pierwszą sportową książką krakowskiej firmy była autobiografia Andrésa Iniesty „Rok w raju”, wydana w grudniu 2010 roku. Nakład książki wyczerpał się w jeden dzień.

  • Najlepiej sprzedającymi się książkami w historii wydawnictwa są: biografia „Messi. Historia chłopca, który stał się legendą” (2011) Luki Caiolego, publikacja „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” (2019) autorstwa Kelsey Miller oraz „Ja, Ibra” (2012), czyli autobiografia Zlatana Ibrahimovicia. Wszystkie sprzedały się w liczbie ponad 50 tys. egzemplarzy.

  • Wydawnictwo SQN słynie ze sprowadzania do Polski znanych sportowców. Do tej pory, promując swoje książki, Warszawę odwiedzili m.in. piłkarze Ruud Gullit i Christo Stoiczkow oraz austriacki skoczek narciarski Thomas Morgenstern.

  • Od 2019 roku SQN wydaje książki z serii SQN Originals. Są to pozycje w ograniczonych nakładach, dostępne wyłącznie w księgarniach wydawcy: LaBotiga.pl lub SQNStore.pl.

Autorzy o współpracy z wydawnictwem:

Pisanie książki jest trochę jak szykowanie dziecka na pierwszy dzień szkoły: ma najlepiej wyglądać, zrobić najlepsze wrażenie, pokazać, jakie jest mądre, i jeszcze do tego wszyscy mają je od razu polubić. Dobrze mieć w tym procesie najlepsze możliwe wsparcie. Takie daje SQN.

Anita Werner i Michał Kołodziejczyk

Dziś, sześć lat i sześć powieści po wysłaniu pierwszej wiadomości do SQN, cieszę się, że wciąż mogę pracować z ludźmi, którzy w prowadzeniu wydawnictwa kierują się nie tylko prognozami finansowymi i zasadami biznesu, ale również prawdziwą wrażliwością i miłością do literatury.

Jakub Małecki

Są wartości, które nauczyłam się kojarzyć z SQN: uczciwość, entuzjazm, komunikacja, pasja, zaangażowanie, dbałość o każdy szczegół i estetykę wydania, szacunek dla autorów i czytelników. I tendencja do rozpieszczania tych ostatnich.

Aneta Jadowska

Współpraca ze wspaniałym zespołem SQN to jeden z najjaśniejszych punktów mojej kariery.

Samantha Shannon

W dużej mierze to właśnie dzięki SQN bardzo miło spędziłem czas w Warszawie, a przy okazji zjadłem coś wybornego. Każdy autor marzy o takim wydawcy.

Simon Kuper

Kategorie: Wydarzenia