Makabryczna kronika dziejów drapieżcy i ofiary

Makabryczna kronika dziejów drapieżcy i ofiary
Makabryczna kronika dziejów drapieżcy i ofiary 21 lutego nie zaśniesz …

„Trupia otucha” to jeden z trzech najlepszych horrorów XX wieku. Po prostu. – Stephen King

Przeszłość
Schwytany w sieć zaplanowanego przez Hitlera „Ostatecznego Rozwiązania” Saul Laski jest jednym z tysięcy skazanych na śmierć w niesławnym obozie zagłady w Chełmnie. Wkrótce jednak wpada w szpony zła o wiele gorszego i starszego niż nazistowskie Niemcy.

Teraźniejszość
Nieliczni wybrańcy posiadają Talent – psychologiczną umiejętność oddziaływania na umysły innych ludzi. Na dorocznych spotkaniach planują nieustającą kampanię rzezi i rozpasania. W tym roku jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem…

Obejmująca parę dziesięcioleci i rozgrywająca się na kilku kontynentach historia zapuszcza się najmroczniejsze zakamarki historii XX wieku. „Trupia otucha”, stanowiąca jedną z najdoskonalszych prób ożywienia wampirzej legendy, zgłębia naturę ludzkiej skłonności do przemocy i analizuje jej wpływ na naszą przyszłość.

 „Trupia otucha” łączy epicki rozmach z niepokojącą przenikliwością, łączy odległe epoki, tworzy historię na nowo i podkopuje fundamenty rzeczywistości. Makabryczna kronika dziejów drapieżcy i jego ofiary unicestwi wasz dotychczasowy światopogląd. Prawdziwy klasyk.
– Guillermo del Toro, reżyser Labiryntu Fauna

Jedna z nielicznych poważnych prób reinterpretacji idei wampiryzmu, porównywalna z „Inwazją porywaczy ciał” Jacka Finneya, „Jestem legendą” Richarda
Mathesona i „Miasteczkiem Salem” Stephena Kinga. – David Morrell

 
Data wydania: 21 lutego 2014
Tytuł: Trupia otucha  (Carrion Comfort)
Autor: Dan Simmons
ISBN 978-83-7480-419-6
Oprawa: Twarda
l. stron 976
Cena detaliczna z VAT: 69
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.