Do księgarń trafiła ostatnia część cyklu „Kroniki Clifftonów” Jeffreya Archera pt. To był człowiek!

Przegląd

To czas na podsumowania. Co mówi o niej sam autor?

Kiedy skończyłem 70 lat, potrzebowałem czegoś na czym mógłbym się skupić, czegoś co by mnie pchało do przodu. Szybko zdałem sobie sprawę, że napisanie serii książek o rodzinie Cliftonów sprawi, że będę pracował intensywnie i nieprzerwanie przez najbliższych 5 lat. Taki był pierwszy zamysł i cel…”. Cały materiał odsłuchać można poniżej:

Na początku powieści pada strzał, ale kto pociągnął za spust, kto żyje i kto zginął?


Giles Barrington dowiaduje się prawdy o swojej żonie. Harry Clifton zaczyna pisać dzieło życia, a Emma dostaje niespodziewaną propozycję od Margaret Thatcher. Sebastian Clifton obejmuje stanowisko prezesa banku Farthings Kaufman, a jego utalentowana córka wpada w poważne kłopoty. Lady Virginia wciela w życie kolejny szalony pomysł na zdobycie dużych pieniędzy.
W druzgocącym zwrocie akcji na Cliftonów spada tragedia, gdy jedno z nich dowiaduje się o szokującej diagnozie, która zaburzy życie wszystkich członków rodziny.

 

 

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko…, Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę.
Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza i W godzinie próby.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.