2012 – Dobry rok dla Platona

2012 – Dobry rok dla Platona

Przegląd

Dobry rok dla Platona

Firma Platon podsumowała wyniki sprzedaży za 2012 rok. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły 67 mln zł. Jest to ponad 25 % wzrost w stosunku do roku 2011.

Platon jako jeden z największych dystrybutorów książki w Polsce stawia przede wszystkim na rozwój oraz harmonijną i profesjonalną współpracę z klientami. Dobre wyniki sprzedaży są rezultatem stosowania strategii mającej na celu umocnienie marki, pozyskiwanie nowych kontrahentów i rozwijanie wachlarza dostępnych usług.

Jednym z elementów tej strategii jest trwająca obecnie w siedzibie firmy, w Ożarowie Mazowieckim rozbudowa kompleksu biurowo-magazynowego, który zwiększy powierzchnię składowania książek do ok. 3 tysięcy metrów kwadratowych. Nowa inwestycja pozwoli rozszerzyć dostępny asortyment o 50%, zostanie utworzonych 1500 kolejnych miejsc paletowych. Do obsługi magazynu będzie także wdrożone nowe oprogramowanie.
Otwarcie nowego magazynu planowane jest na jesień 2013 roku i jest tylko jedną z kliku dużych inwestycji planowanych przez Platona w najbliższych miesiącach.

Firma aktywnie wspiera także Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i została wyróżniona nagrodą „Czyniącym Dobro” podczas Jubileuszowej Gali z okazji 15-lecia Fundacji.

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Platon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.