"Dotyk Crossa" już w księgarniach

"Dotyk Crossa" już w księgarniach
Sylvia Day
Dotyk Crossa
Premiera: 21 listopada 2012
Cena: 39,90 zł (miękka ze skrzydełkami)
Wersja e-book;
wersja audio – czyta Olga Bołądź
 
 

Uwodzi. Rozpala. Niepokoi. Każda kobieta chciałaby być bohaterką tej gorącej historii.

Sylvia Day „Dotyk Crossa” – bestseller ze światowych list nareszcie w Polsce.

„Dotyk Crossa” Sylvii Day to powieść, którą czytają kobiety w czterdziestu językach na całym świecie. Powieść, która według wydawnictwa Penguin, jest jednym z najszybciej sprzedających się tytułów ostatniej dekady.

To pierwsza część z trylogii opowiadającej losy romansu młodziutkiej dziewczyny Evy Tramell i biznesmena Gideona Crossa. Od pierwszego spotkania wybucha między nimi silna namiętność. Ale zarówno Eva, jak i Gideon mają za sobą bolesną przeszłość, która nie pozwala im stworzyć udanego związku. Gideon chce mieć Evę na wyłączność, opętał ją erotyczną grą i pożądaniem, jednocześnie nie chce jej dopuścić do siebie zbyt blisko. Ich relacja jest burzliwa, intensywna, uzależniająca. Ale też niszcząca.

Może trochę dziwić, dlaczego z pozoru banalna historia miłosna nagle zawładnęła listami bestsellerów na całym świecie. Może również dziwić, że nie wiadomo, skąd powieść erotyczna jest książką, o której mówią krytycy, dziennikarze, a z półek znikają kolejne nakłady. Jednak to wszystko nie zaskoczy czytelniczek, które po przeczytaniu już kilku stron całkowicie zapominają o początkowych oporach i oddają się podniecającej lekturze. Bo właśnie w tym tkwi siła tej książki. Jest w niej wszystko, co od lat przyciąga rzesze czytelników, ale tym razem zawarte w jednej historii – wielka miłość, wyrafinowany i odważny seks, skomplikowana i bolesna przeszłość, posmak luksusu, piękni bohaterowie i napięcie, które każe czytać z ciekawości – co będzie dalej?

Autorka, Sylvia Day, opublikowała Dotyk Crossa 3 kwietnia 2012 własnym sumptem, najpierw w formie e-booka. Powieść szybko odniosła sukces, co przełożyło się na kontrakt z wydawnictwem Penguin, które nabyło prawa i ponownie wydało książkę w USA 24 maja (e-book) i 12 czerwca (wydanie papierowe). Książka od razu wspięła się na listy bestsellerów, w pierwszym tygodniu od premiery znalazła się na najważniejszych listach i nadal się tam utrzymuje, m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Irlandii, Brazylii, Hiszpanii, Grecji, Holandii. Co więcej, drugi tom trylogii, Płomień Crossa, zadebiutował od razu na 1. miejscu prestiżowej listy „New York Timesa” i zepchnął Pięćdziesiąt twarzy Greya EL James ze szczytu list bestsellerów. W ciągu pierwszej godziny sprzedano 270 000 e-booków, a do tej pory sprzedano ponad 558 000 egzemplarzy.

Spośród wielu tytułów erotycznych, które w ostatnich dniach pojawiły się na rynku wydawniczym na całym świecie, tylko ten jeden zagroził Pięćdziesięciu twarzom Greya. Czytelniczki twierdzą, że Dotyk Crossa jest nie tylko gorącą powieścią erotyczną, ale również świetnie opowiedzianą historią o miłości.

Sylvia Day – amerykańska pisarka japońskiego pochodzenia. Jest autorką kilkunastu powieści tłumaczonych na prawie czterdzieści języków, które rozeszły się w kilkumilionowych nakładach. Zanim została bestsellerową autorką imała się najróżniejszych zajęć – od pracownika parku rozrywki po tłumacza języka rosyjskiego dla amerykańskiego wywiadu.  Pierwsza część jej erotycznej trylogii Dotyk Crossa została wybrana przez największą księgarnię Amazon.com najlepszą powieścią 2012 roku.

Premierze książki towarzyszy kampania promocyjna m.in. spot w kinach sieci Multikino, plakaty na nośnikach reklamy zewnętrznej, reklama w Radio ZET, kampania bannerowa przygotowana we współpracy z Wirtualną Polską, konkursy w Interncie.

Książka jest także dostępna w wersji e-book oraz audio. Audiobooka czyta Olga Bołądź, która tak rekomenduje czytelniczkom tę książkę:
„Doskonale opowiedziana historia namiętnej miłości. W tym mężczyźnie jest wszystko, co pociąga kobiety -siła, magnetyzm, mrok. Do tego bohaterka, która nie potrafi opanować budzącej się w niej żądzy. Wciągające…”

Trailer dla książki:

http://www.youtube.com/watch?v=RDtsyhjgnYs&list=UUeG8FyhpxuCccXC7X9GN-CA&index=2&feature=plcp

Już wkrótce ukażą się kolejne tomy z trylogii – „Płomień Crossa” i „Wyznanie Crossa”.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.