„Czas Wagi” LIRY w TVP Opole

Przegląd

Aleksander Sowa, autor kryminałów „Czas Wagi” i „Gwiazdy Oriona”, wydanych przez wydawnictwo LIRA, był gościem wtorkowego programu „O!polskie o poranku” emitowanego przez TVP Opole.

Autor, który jest pisarzem i zarazem policjantem w służbie czynnej, kreuje w swoich książkach świat, który uderza realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że Sowa zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania. Gospodarze programu pytali Aleksandra Sowę o pomysł na cały cykl „astronomiczny”, połączony postacią głównego bohatera, Emila Stompora, oraz, oczywiście, o wątki opolskie, które są obecne w obu powieściach.

Wydany wiosną tego roku „Czas Wagi” jest mocnym kryminałem o przerażającej zbrodni, inspirowanym najgłośniejszym porwaniem w historii III RP.

Tym razem akcja przenosi nas do roku 1997, kiedy to na warszawskiej Pradze zostaje porwana córka milionera. Jest torturowana, gwałcona i trzymana w nieludzkich warunkach. Ojciec powiadamia policję, wynajmuje znanego detektywa i robi wszystko, aby uwolnić córkę. Po przekazaniu okupu Sara jednak nie wraca. Kiedy zrozpaczona rodzina informuje dziennikarzy, wybucha skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zapadają pospieszne decyzje. Emil Stompor zostaje zmuszony do udziału w sprawie. Rozpoczyna się gra, w której stawką jest nie tylko życie uprowadzonej, ale także interesy wielu ludzi…

„Czas Wagi” to drugi tytuł autora z serii z Emilem Stomporem. Pierwszy to „Gwiazdy Oriona”, który został Kryminałem Roku 2019 według serwisu Granice.pl.

Więcej na temat książek Aleksandra Sowy można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

 

 

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira