Ponad połowa załogi straci w tym roku pracę w Ruchu

Ponad połowa załogi straci w tym roku pracę w Ruchu
 
 
Z 3,67 tys. osób w 2010 r. do 1,6 tys. pracowników na koniec bieżącego roku ograniczone zostanie zatrudnienie w Ruchu – informuje „Parkiet”.

Kolporterska spółka pod nowym kierownictwem restrukturyzuje się i tnie etaty.
W 2012 roku chce wykazać zysk operacyjny, a do 2016 roku podwoić przychody.

 
Równolegle prowadzona jest też rekrutacja. – Zatrudniane są osoby zdolne, kompetentne w nowo tworzonych obszarach.

Nowy właściciel spółki, amerykański fundusz Eton Park Management, przeprowadza proces restrukturyzacji, która polega także m.in. na dofinansowaniu procesu informatyzacji (w tym roku firma wyda na to 54 mln zł) oraz zmianach struktury sieci detalicznej (na inwestycje w ten segment do 2016 r. przeznaczone zostanie 160 mln zł).

Spółka będzie też porządkować m.in. posiadane nieruchomości. „Te aktywa, które są nam potrzebne do utrzymania sieci detalicznej czy do dalszego rozwoju segmentu hurtowego, zostaną. Te, które uznamy za zbędne, zostaną wystawione na sprzedaż” – zapowiada prezes Ruchu Wojciech Heydel. Nie wiadomo, co stanie się z siecią kawiarni Ruchu.

Wśród nowych pól działalności, które interesują spółkę, jest sprzedawanie informacji w wersji elektronicznej.

 
Na rynku kolportażu pozycja Ruchu słabnie. Jak wyliczyła Izba Wydawców Prasy, w tym roku firma dowozi prasę do mniejszej liczby punktów niż rok wcześniej (z 28,6 tys. zostało ich 26 tys.). Spółka chce ten trend zatrzymać. W 2016 r. ma mieć ok. 4,4 tys. własnych punktów sprzedaży i prowadzić sprzedaż hurtową do ok. 20 tys. kolejnych.
 
Nie wiadomo też w jakiej perspektywie Ruch mógłby wrócić na giełdę.Zniknęła z niej 17 stycznia, kiedy nowy amerykański inwestor skupił brakujące mu akcje w wezwaniu.

Ubiegły rok Ruch zamknął stratą netto 81,7 mln zł, przy ok. 3,7 mld zł przychodów.

 
 
 
 
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.