Koniec świata w obrazkach

Koniec świata w obrazkach
Koniec świata w obrazkach
 
 

 
Otoczony powszechnym szacunkiem nauczyciel akademicki. Jego błyskotliwa, uwielbiana przez wszystkich żona. Troje inteligentnych, wesołych dzieci. Urządzają przyjęcia, chodzą do kościoła. Na zewnątrz spokój i szczęście. W rzeczywistości – kłamstwa i pozory. Za starannie wzniesioną fasadą kryją się tajemnice, które na zawsze zmienią małego chłopca.

Autobiograficzna powieść Roberta Goolricka, twórcy bestsellerowej „Żony godnej zaufania”, została uznana przez krytyków za jedno z największych literackich wydarzeń ostatnich lat.

Wstrząsająca historia dzieciństwa spędzonego na Południu… Dzieło godne Williama Styrona. Goolrick niewątpliwie został skrzywdzony przez swoich rodziców, lecz zdołał wyjść poza kategorie „ofiary” i „ocalonego”, aby – z niezwykłą siłą wyrazu – wyjawić nam prawdę.  

„Kirkus Reviews”

Z bolesnych wspomnień o alkoholizmie i próbach samobójczych oraz z dziecięcej traumy Goolrick tworzy doskonale napisaną nie­linearną opowieść o swoim życiu. Wyrazistość szczegółów za­pa­miętanych przez pisarza z jego najmłodszych lat głęboko porusza, podobnie jak przesycający tę książkę nastrój nieuleczonego smutku.

„People”

Robert Goolrick – autor entuzjastycznie przyjętej przez krytyków i czytelników autobiografii „Koniec świata w obrazkach”, a także bestsellerowej miłosno-kryminalnej powieści o zdradzie i odkupieniu „Żona godna zaufania”, za którą otrzymał m.in. Book Of The Month First Fiction Award. Obecnie Robert Goolrick pracuje nad kolejną książką, opowiadającą o jedynej zbrodni, jaka się wydarzyła w historii pewnego małego miasteczka. Niedawno wrócił z Nowego Jorku do swojego rodzinnego stanu Wirginia.

Anna Skucińska – absolwentka filologii klasycznej i angielskiej, tłumaczka. Ostatnio przełożyła m.in. „Dziwniejsze brzegi. Eseje literackie 1986–1999” Johna Maxwella Coetzeego (2008) oraz „Żonę godną zaufania” Roberta Goolricka (2010). Jest współzałożycielką i redaktorką poświęconego translatoryce czasopisma „Przekładaniec”, a także wykładowczynią Studium Przekładu Literackiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.