„Był sobie szczeniak. Ellie” – nowa książka W. Bruce’a Camerona Najlepsza książka dla dzieci o odważnym szczeniaczku już w księgarniach!

Przegląd


Woof, woof!
Po „Był sobie pies” i „Psiego najlepszego” nadszedł czas na jeszcze słodszą opowieść ze szczeniakiem w roli głównej. Nieustraszona Ellie, pies ratownik, staje przed najtrudniejszym wyzwaniem. Tym razem musi uratować swoich ludzkich opiekunów przed smutkiem i tęsknotą. W. Bruce Cameron, autor bestsellerowych „czworonożnych powieści”, powraca z kolejną świetną historią. Książka „Był sobie szczeniak. Ellie„, już jest dostępna w księgarniach!

Ellie od szczeniaka była szkolona na psa ratownika. Ma łapy pełne roboty. Szuka zaginionych w lesie dzieci, pomaga ludziom zasypanym pod gruzami. Każdego dnia bierze udział w trudnych akcjach ratowniczych i… sprawdza się na medal. Wkrótce odkrywa, że pomocy potrzebują także jej najbliżsi – opiekunowie Jakob i Maya. On – cierpi po stracie żony, ona – nie może pogodzić się z samotnością. Sprytny pies pomaga najbliższym przetrwać trudne chwile.  Czy uda mu się przywrócić uśmiech na ich twarzach?

Był sobie szczeniak. Ellie” to wzruszającą opowieść o tym, iż nigdy nie należy się poddawać. Historia opowiedziana oczami psa potrafi doprowadzić zarówno do łez, jak i do śmiechu. Rewelacyjnie skonstruowana, udowadnia, że nie tylko zwierzęta powinny się nas słuchać, ale czasem i my powinniśmy wsłuchać się w głos naszych pupili i im zaufać.

To miłość do czworonogów, a w szczególności do suczki Cammie, była inspiracją dla Camerona do napisania wzruszających historii ze zwierzętami w roli głównej. Pierwsza książka o przygodach czworonogów – „Był sobie pies” spędziła 52 tygodnie na liście  bestsellerów „New York Timesa” i skradła serca czytelników na całym świecie. Na jej podstawie powstał bijący rekordy popularności film w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara Lasse Halstroma. Druga – świąteczna historia o bliskości i rodzinie – „Psiego najlepszego” zawładnęła sercami psich fanów i stała się prawdziwym fenomenem w Internecie. „Był sobie szczeniak. Ellie” to propozycja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, którzy na nowo chcą przenieść się w świat psiej, bezinteresownej przyjaźni. Autor na końcu książki odpowiada na pytania odnośnie obowiązków psa-ratownika i dokładnie wyjaśnia na czym polega jego praca, a zawarte w książce ilustracje Richarda Cowdreya pobudzą wyobraźnię każdego psiego miłośnika. Historia Ellie rozpoczyna serię „Był sobie szczeniak”, która będzie kontynuowana historią innych małych przyjaciół. W tej serii ukażą się także tytuły: „Był sobie szczeniak. Bailey” oraz „Był sobie szczeniak. Molly”.

W. Bruce Cameron – autor bestsellerowej książki „Był sobie pies”. Dwukrotnie został wybrany najlepszym felietonistą przez National Society of Newspaper Columnist. Autor licznych powieści o uroczych, wyszczekanych bohaterach. Mieszka w Kalifornii.

Tytuł: „Był sobie szczeniak. Ellie
Seria: Był sobie szczeniak
Autor: W. Bruce Cameron
Wydawnictwo: Young
Premiera: 23 maja

Aby przeczytać fragment, kliknij >>TUTAJ
Chcesz zamówić książkę? Kliknij >>TUTAJ

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.