Nowość Agnieszki Panasiuk

Przegląd

27 września ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina książka Agnieszki Panasiuk „Leśniczówka”. To drugi tom czteroczęściowego cyklu „Sekrety Białej” autorki bestsellerowych książek „Ścieżki Elizy”, „Podróże serc” oraz „Antonia”, „Cecylia” i „Aleksandra” w cyklu „Na Podlasiu”. W maju ukazał się tom pierwszy „Kamienica”, a na rok 2024 zaplanowane są dwie ostatnie części: „Chata” i „Dworek”.

SEKRETY BIAŁEJ. KAMIENICA
„Kamienica” to pierwszy z czterech tomów obyczajowo-historycznego cyklu „Sekrety Białej” Agnieszki Panasiuk, autorki cyklu „Na Podlasiu” opowiadającej o grupie przyjaciółek z Białej Podlaskiej, których relacje w obliczu życiowych przeciwności zostają wystawione na próbę.

Dorocie świat wali się na głowę. Wieloletnie przyjaźnie zawisły na włosku, a narzeczony pokazał swoją prawdziwą twarz. Młoda notariuszka staje przed trudnymi wyborami. Tymczasem dramatyczny list z Izraela burzy spokój jej rodziców. Czy ich życie było zbudowane na kłamstwie? By znaleźć odpowiedź, muszą wyruszyć w przeszłość swojej rodziny. Kim są Rebeka, Rachela i Estera? Co wydarzyło się w czasie drugiej wojny światowej w getcie w Białej?

SEKRETY BIAŁEJ. LEŚNICZÓWKA
Marysia, wracając po latach do rodzinnej Białej Podlaskiej, staje twarzą w twarz z przeszłością – śmiercią mamy, przykrym dzieciństwem pod okiem ciotki, dla której zawsze była bajstrukiem, i nieszczęśliwą młodzieńczą miłością. W leśniczówce, otrzymanej w spadku od babci, znajduje pamiętnik Iny, łączniczki AK. Lektura pamiętnika pochłania ją bezgranicznie, choć w tym samym czasie zmaga się z wieloma problemami…

Kim była tajemnicza Ina, zakochana we włoskim jeńcu wojennym? Czy Marysia dla dobra chorego synka odważy się odbudować relację z jego ojcem? Czy ocali leśniczówkę przed zniszczeniem i w końcu pozna zagmatwane losy swoich rodziców?

 

 

Kategorie: Literatura