„Kosmiczne dziewczyny” już w księgarniach!

Przegląd

Inteligencja i marzenia nie mają płci, wieku ani koloru skóry. „Kosmiczne dziewczyny” robią karierę w NASA, latają w kosmos oraz nadzorują badania naukowe na Marsie. Libby Jackson udowadnia, że nie ma tradycyjnego podziału na zawody dla chłopców i dziewczynek. Książka „Kosmiczne dziewczyny” już dostępna w księgarniach!

Pierwsza kobieta w kosmosie, naczelna lekarka NASA, autorka pierwszego podręcznika programowania. To tylko kilka bohaterek fascynującej książki jednej z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii – Libby Jackson. To inspirujące biografie, które nie traktują w sposób tradycyjny ról dziewczynek i chłopców. „Kosmiczne dziewczyny” przedstawiają 50 historii kobiet, które wytyczyły drogę podróżom kosmicznym, udowodniając, że nauki ścisłe nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Interesujące opowieści łączy wspólny wątek. Kobiety, bez względu na epokę, w której dorastały, nie dały się powstrzymać ograniczeniom, jakie nakładało na nie społeczeństwo. Nie słuchały nikogo, kto by sugerował, że nie mogą czy nie powinny dążyć do spełnienia swoich ambicji. Pełne determinacji szły za wewnętrznym pragnieniem i nie dawały się zniechęcić.

Na całym świecie – astronautki, matematyczki, inżynierowie, fizyczki, pilotki – wciąż przesuwają granice, do których dociera ludzkość i pomagają zrozumieć Wszechświat oraz miejsce, jakie zajmuje w nim człowiek. „Kosmiczne dziewczyny” nie powstałyby, gdyby nie intrygująca historia autorki. Libby Jackson jest idealnym przykładem, na to, iż żaden z zawodów nie jest zarezerwowany dla osób o konkretnej płci, wieku czy koloru skóry. Swoją fascynację kosmosem przekuła na wymarzony zawód. Koordynuje pracę brytyjskich naukowców, którzy specjalizują się w lotach załogowych i problemach z mikrograwitacją. To ona wspierała misję pierwszego Brytyjczyka w kosmosie – Tima Peake’a.

Książka Jackson udowadnia, iż żaden z astronautów nie wylądowałby na Księżycu, gdyby nie wparcie kobiet.  Lektura „Kosmicznych dziewczyn” inspiruje oraz zachwyca miłośników wszechświata w każdym wieku.

Fragment książki:
„Kiedy kończyłam szkołę, dyrektorka wpisywała w kronikach klasowych motto: Sięgajcie samego nieba!, po czym dodała: Albo i wyżej. I to dotyczy każdego. Macie cały wszechświat na wyciągnięcie ręki”.

Libby Jackson – jedna z największych brytyjskich ekspertek w dziedzinie kosmologii, kierownik programu kosmicznego brytyjskiej Agencji Kosmicznej. Jej kariera w branży kosmicznej rozpoczęła się, gdy w wieku 17 lat złożyła podanie o pracę w NASA. Od 2014 do 2016 r. udało jej się zrealizować niezwykle udane programy dotyczące edukacji i agencji kosmicznych, które wspierały misję Tima Peake’a.

Tytuł: „Kosmiczne dziewczyny
Autor: Libby Jackson
Przekład: Ewa Borówka
Wydawnictwo Kobiece
Data premiery: 23 maja

Aby przeczytać fragment, kliknij >>TUTAJ
Chcesz zamówić książkę? Kliknij >>TUTAJ

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.